Arnavutköy Belediyesi
Tiyatro Oyunu Duygusal Anlar Yaşattı

Tiyatro Oyunu Duygusal Anlar Yaşattı

21 Mart 2019 Perşembe

Arnavutköy Belediyesi Sanat Akademisi Tiyatro Kulübü öğrencileri, Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yıldönümü dolayısıyla ’Çanakkale Vatan Sağolsun’ isimli tiyatro oyununu sahneledi.

Arnavutköy Belediyesi Sanat Akademisi Tiyatro Kulübü öğrencileri tarafından, Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yıl dönümü dolayısıyla ’Çanakkale Vatan Sağolsun’ isimli tiyatro oyunu hazırlandı. Arnavutköy Belediyesi Nuri Pakdil Kültür ve Sanat Merkezi’nde öğrenciler tarafından sahnelenen oyunu Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş izledi. Öğrenciler tarafından Çanakkale Zaferi’nin canlandırıldığı oyunda izleyenler duygusal anlar yaşadı.

Arnavutköylü gençlerimizin sahnelediği bir oyun

Tiyatro oyununun çok duygulu olduğunu ifade eden Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Baran, “18 Mart Çanakkale Deniz Savaşlarının 104’üncü yıl dönümü münasebeti ile hazırladığımız bir oyun. Tamamen senaryosu ve oyuncusu ile Arnavutköylü gençlerimizin, sanat akademisinde çalışan ve eğitim gören öğrencilerimizin yapmış olduğu bir çalışma. Bunun için gururluyuz, heyecanlıyız. Arnavutköy Belediye Başkanımız Ahmet Haşim Baltacı’nın da çok destek verdiği bir sanat akademisi. Hep birlikte izleyeceğiz inşallah.” diye konuştu.

Oyuncu Volkan Ören ise “Arnavutköy Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nun bir oyunu var. İsmi, Çanakkale Vatan Sağolsun. Onu sahnelemek için buradayız. Okullardan arkadaşlarımız geldi. Birazdan sahnede olacağız. Çanakkale Savaşı’ndan kesitleri sahneleyeceğiz.” dedi.

Genel HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?