Arnavutköy Belediyesi
Yeni Aile Sağlık Merkezleri Yolda

Yeni Aile Sağlık Merkezleri Yolda

23 Haziran 2020 Salı

Boğazköy Aile Sağlığı Merkezi temel atma töreni, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın katılımıyla gerçekleştirildi. Aile sağlığı merkezi 2 ay içerisinde tamamlanacak.

Arnavutköy Belediyesi sağlık alanında yaptığı yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.  Vatandaşların talepleri doğrultusunda hizmetlerine ara vermeden sürdüren Arnavutköy Belediyesi, Nenehatun ve Atatürk Mahallesi’nde projelendirilen sağlık ocakları için temel atma töreni düzenledi.

Temel atma törenine; Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, İlçe Müftüsü Abdülkadir Boşal, İş adamı Seyfettin Selim ve Arnavutköy protokolü katıldı.

Aile sağlığı merkezi temel atma töreninde konuşan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “Uzun zamandır salgın hastalığın tedirginliği ile temel atma törenleri yapılmadı. Ama önemli bir çalışma olduğu için bir araya geldik. Bugün Boğazköy Atatürk Mahallemizde yer alan aile sağlı merkezimizin temelini atıyoruz. Aynı zamanda Nenehatun Mahallemizdeki aile sağlığı merkezimizin de çalışması devam ediyor.  Bu iki sağlık merkezimiz kısa sürede tamamlanarak, hizmete alınacak. Yapımını üstlenen Hayırsever İş adamı Seyfettin Selim’e de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Aile sağlığı merkezleri, önleyici sağlık hizmetleri açısından, sağlık sistemimizde önemli yere sahip diyen Arnavutköy İlçe Kaymakamı Ahmet Odabaş; temel atma töreni yapmadan başladığımız bir aile sağlık merkezimiz var. Kaba inşaatı bitti. Bu aile sağlık merkezimiz de 2 ay içerisinde tamamlanacak. Önleyici sağlık hizmetleri, sağlık hizmeti sunarken, sistemin kilitlenmemesi büyük öneme sahip. Merkezimizin yapımında emeği olan iş adamımıza ve belediyemize teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Türkiye’nin birçok noktasında yaptığı hayır yardımlarıyla adından söz ettiren İş Adamı ve Kırkıpınar Ağası Seyfettin Selim, Arnavutköy’de hayır yardımlarını sürdürüyor. Boğazköy Aile Sağlığı Merkezi temel atma töreninde konuşan Selim: “Arnavutköy’de yapımı için söz verdiğim 2 adet aile sağlığı merkezinden Nenehatun Aile Sağlığı Merkezi’nin inşaatının yapımı devam ediyor. Boğazköy Aile Sağlı Merkezi’nin de temelini bugün atıyoruz. Sağlığımızın kıymetini daha da iyi anladığımız bu günlerde hastalarımıza deva olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

270 m² kapalı alanı bulunan aile sağlığı merkezleri 2 katlı olup içerisinde; 4 muayene odası, emzirme odası, gebe izleme odası, laboratuvar, tıbbi müdahale odası ve aşı odası yer alacak. Aile sağlığı merkezleri tamamlandığında peyzaj alanları ve park alanıyla vatandaşın hizmetinde olacak.

Genel HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?