Arnavutköy Belediyesi
Bisiklet Turu Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Bisiklet Turu Tüm Hızıyla Devam Ediyor

18 Temmuz 2019 Perşembe

Arnavutköy Belediyesi tarafından Şehit Ömer Halisdemir için düzenlenen bisiklet turu tüm hızıyla devam ediyor. Turun 474 kilometresini tamamlayan bisikletliler Konya’ya gitmek için yola çıktı.

Profesyonel bisikletlilerin yer aldığı Ulusal Ömer Halisdemir Bisiklet Turunun Afyonkarahisar etabı tamamlandı. Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’ten vatan toprağı alan sporcular Konya’ya gitmek için yola çıktı. 990 kilometrelik yolun 474 kilometresini tamamlayan sporcular, Konya ve Aksaray’dan da vatan toprağı alarak Şehit Ömer Halisdemir’in memleketi olan Niğde’ye götürüp şehidin kabrine dökecekler.

“Arnavutköy Belediyesi’ne teşekkür ederim”

Afyonkarahisar Valiliği önünde yapılan törende konuşan Vali Mustafa Tutulmaz: “3 yıl önce 15 Temmuz gecesi ülkemiz hain darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. Tarihte örneği görülmemiş darbe girişimiydi. Ancak o gün başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve değişik kademelerdeki yöneticilerimiz olmak üzere halkımız ve güvenlik güçleri içerisinde gerek askerde gerekse polisin içinde buna ciddi şekilde müdahale eden kişilerin sayesinde ülkemiz bu darbe girişimini atlattı. Özellikle Halisdemir kardeşimiz bu işte sembol oldu. Canı pahasına, ölümünü bile bile bir operasyon yaptı ve onun operasyonunda bugün milletimiz bağımsız hür bir ülke içerisinde yaşama imkanına kavuştu. Tabi Ömer Halisdemir’in yanında o gün 250 şehit daha verdik. Binlerce kardeşimiz o gün gazi oldu. Allah onların hepsinden razı olsun. Mekanları cennet olsun. Ayrıca bu turnuvayı yaparak bugünün önemine ayrı bir değer katan Arnavutköy Belediyesi’ne, sporculara ve bu konuda görevli olan arkadaşlara teşekkür ederim. Yolları açık olsun. Allah bir daha milletimize bu tür sıkıntılar yaşatmasın.” ifadelerini kullandı.

“Böyle değerlerin unutulmaması için emek sarf ediyorlar”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek bisiklet turunun önemine vurgu yaparak şunları söyledi: “Hain darbe girişimini ülkenin bekası için kanını, canını feda ederek bu ülkeye hainlerin ayak basmasını engelleyen Ömer Halisdemir’in anısına Arnavutköy Belediyemizin böyle bir bisiklet turu gerçekleştiriyor olması ve ilimizi de ziyaret ederek devam edilmesi gerçekten övünülecek bir durum. Ben bu programa katılan bisikletçilerimize ve bu organizasyonu yapan Arnavutköy Spor İşleri Müdürümüze canı gönülden teşekkür ediyorum. Böyle değerlerin unutulmaması için emek sarf ediyorlar. Allah yar ve yardımcıları olsun.”

 

Genel HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?