Arnavutköy Belediyesi
Arnavutköy’de Kurban Satışları Başladı

Arnavutköy’de Kurban Satışları Başladı

02 Ağustos 2019 Cuma

Arnavutköy Belediyesi tarafından hem besicilerin hem de kurbanlık alacak vatandaşların hizmetine sunulan modern satış ve kesim alanında hazırlıklar tamamlandı.

Arnavutköy, Haraççı’da bulunan Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda hazırlıklar tamamlandı. Modern ve donanımlı sabit çadırlarda, birçok ihtiyaca cevap verecek şekilde hizmet verecek kurban alanında satışlar 27 Temmuz’da başladı. 15 bin 30 metrekare alana kurulu olan, son teknolojiyle düzenlenmiş kesimhanelerin bulunduğu satış alanında; 2 Büyükbaş Kesim Alanı, 46 Padok, 5 Kamyon Servis Alanı yer alıyor. Ayrıca tesis içerisinde Polis bekleme noktası, Ambulans bekleme noktası, Veteriner, Zabıta, İbadethane, Tuvalet, Duş Alanı, Kafeterya, Büfe, İdari Ofis, Kayıt Ofisi ve Güvenlik alanı bulunmakta.

“Hijyenik ve güvenli”

Tesiste verilen hizmetten dolayı memnun olduğunu söyleyen besici Erkan Bulanık: “Tesis Türkiye’de belki de bir numara. 2017’den beri buradayım. Çoğu vatandaş burayı bilmiyor. Buraya gelip görenler bir daha tercih ediyorlar. Satışlar geçen seneye göre yükseliyor. Burada tam tesisatlı mezbaha var. Vatandaşlar hayvanları buradan alıp 100 metre ilerde kesim alanına götürebiliyor. Hijyenik ve güvenli. Bundan iyisi olmaz” ifadelerini kullandı. 

Kurban pazarının en küçük besicisi olan Muhammed Işık dedesine kurban satışında yardımcı olduğunu belirterek: “Burada genelde hayvanlara bakıyorum. Samana su tutuyorum. Satışta yardımcı oluyorum. Duş yerimiz, tuvaletlerimiz, abdesthanemiz ve mescidimiz var buralardan faydalanıyoruz” dedi.

Genel HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?