Arnavutköy Belediyesi
Arnavutköy Afet Bigi Sistemi (ABİS) Hizmetinizdedir

Arnavutköy Afet Bigi Sistemi (ABİS) Hizmetinizdedir

17 Eylül 2019 Salı

Arnavutköy Belediyesi, “Afet Bilgi Sistemi’yle bir yeniliği daha hizmete sunuyor. 

Arnavutköy İlçesi Afet Bilgi Sistemi (ABİS) akıllı haritanın hayata geçirilmesi ile olası bir afet durumunda, belediye ekipleri ve ilgili kurumların ekipleri için ABİS kapsamındaki tüm bilgiler mobil ortamda erişime hazır durumda olacak ve afet müdahalesi bu bilgiler kapsamında gerçekleştirilecek.

ABİS Hakkında

ABİS; afet yönetimi açısından, coğrafi bilgi sistemlerine dayalı olarak ilçenin afetlere karşı var olan tüm kapasitesinin belirlenmesi ve yönetilmesini sağlamaktadır.

Belediyemizce yapılan çalışmalar doğrultusunda ABİS sisteminde ilçemizde yaşayan tüm vatandaşların ikamet ettikleri ya da çalıştıkları binalara özel “Toplanma Alanları” oluşturulmuştur. Deprem başta olmak üzere olası bir afet sonrasında vatandaşlarımızın ilk korku ve panik halini atlatabilmeleri, yakınları ile buluşabilmeleri ve başta Belediyemiz olmak üzere yetkililer tarafından sağlıklı bilgilendirmeye erişebilmeleri adına Toplanma Alanlarını önceden öğrenmeleri ve afet sonrasında bu alanlarda bulunmaları hayati önem taşımaktadır.

Bunun yanı sıra ABİS aracılığı ile ilçemizde yer alan, afet konusunda öncelikli tüm kurum ve kuruluş bilgilerine vatandaşlarımızın erişimi de kolaylaştırılmıştır. Hastanelerden eczanelere, acil ulaşım yollarından okullara, fırınlardan su temin noktalarına kadar ihtiyaç duyulan tüm alanların adres bilgisinin yer aldığı bu sistem aracılığı ile olası bir afet anında ve sonrasında gerekli müdahalelerin etkin bir şekilde yapılabilmesi mümkün hale getirilmiştir.

Genel HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?