Arnavutköy Belediyesi
Vatandaşlar Güvenlik Kameralarına Kent Rehberi’nden Ulaşabilecekler

Vatandaşlar Güvenlik Kameralarına Kent Rehberi’nden Ulaşabilecekler

08 Ağustos 2019 Perşembe

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın talimatıyla ilçenin önemli noktalarına yerleştirilen güvenlik kameralarına vatandaşlar da artık Kent Rehberi’nden ulaşabilecekler.

Sosyal belediyecilik alanında önemli hizmetleri vatandaşlarla buluşturan Arnavutköy Belediyesi, ilçenin güvenliği için “Güvenli Arnavutköy” projesini başlattı. Bu kapsamda parklar, kamusal alanlar ve ilçenin belirli noktalarına güvenlik kameraları kurulmaya başlandı. Bu kameralardan bazılarına vatandaşlar, artık Kent Rehberi haritası üzerinden ulaşabilecekler.

Arnavutköy Belediyesi tarafından geliştirilen Kent Rehberi haritasına yeni özellikler eklenerek sürekli olarak güncelleniyor. Güvenlik kameralarının yanı sıra vatandaşlar; otobüs duraklarına, Wi-fi bağlantı noktalarına, geri dönüşüm noktalarına ve afet bilgi sistemi gibi birçok bilgi ve işleme mobil cihazları üzerinden de ulaşabiliyor.

Kent Rehberi ile vatandaşlar coğrafi bilgilerin en güncel halini görüntüleyebilmekte, veri güncellemeleri, plan üzerinden ölçüm işlemleri, güncel idari adres ve mülki adres sorgulamaları yapılabiliyor. Planlanan ve devam eden fen işleri çalışma bilgisini ve konumunu harita üzerinde görüntülenebiliyor. Ayrıca idari adres (Mahalle, Yol, Kapı, Yapı) ve Mülki Adres (Tapu Mahalle, Ada, Parsel) sorgulamalarına ve harita üzerinden belirlenen konuma en yakın Google Sokak Görünümüne ulaşılabiliyor. Konumdan şikayet ve talep iletebiliyor.

Genel HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?