Arnavutköy Belediyesi
Cumhuriyet’in 96. Yılı Bolluca’da Kutlandı

Cumhuriyet’in 96. Yılı Bolluca’da Kutlandı

30 Ekim 2019 Çarşamba

Cumhuriyet’in kuruluşunun 96. yıl dönümü Bolluca Stadı’nda çeşitli etkinliklerle kutlandı.
   
Arnavutköy’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu, Bolluca Stadı’nda gerçekleştirilen törenle yaşandı. Düzenlenen programa; Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve Garnizon Komutanı Hv. Savunma Albay Nazım Kalafat, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Programda günün anlam ve önemini belirten konuşma yapan Arnavutköy İlçe Kaymakamı Ahmet Odabaş: “Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 96. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk ve silah arkadaşlarıyla vatan savunması ve bölünmez bütünlüğü için görevleri başında kaybettiğimiz tüm şehitlerimizi, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı göğüslerini siper ederek şehadete yürüyen şehitlerimizi bu anlamlı günde ve sizlerin huzurunda rahmetle ve minnetle anıyorum. Ayrıca bugün Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmak istenen terör koridoru ile birliğimizi, beraberliğimizi ve bütünlüğümüzü hedef alan terör örgütlerine karşı Tel Abyad’da, Resyl Ayn’da ve Suriye’nin kuzeyinde can siperhane görev yapan Mehmetçiğimizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Rabbim yar ve yardımcıları olsun. Ayaklarına taş değdirmesin.

Gazilerimizin ve yüce Türk milletinin tüm bireylerinin de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramlarını en içten duygularla kutlayarak hepinizi Cumhuriyet coşkusu ve heyecanı içinde sevgi ve saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

Program sonunda; şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve Garnizon Komutanı Hv. Savunma Albay Nazım Kalafat tarafından takdim edildi.

Genel HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?