ARNAVUTKÖY BELEDİYESİ
MOBİL KISA FİLM YARIŞMASI
Cebindeki Teknolojiyi Keşfet
Teknolojinin Olumlu Yönleri
Film Teslim Başlama Tarihi: 9 Mayıs 2022
Son Başvuru Tarihi: 15 Temmuz 2022
Sonuçların Açıklanması (Kısa Film Festival Tarihi): 3 Eylül 2022
Film Gösterim Tarihi: 4 Eylül 2022
Hepimizin sahip olduğu akıllı telefonlar sayesinde artık film çekmemek için hiçbir bahanemiz yok. Bazen akla düşen hikâyenin çekimi; teknik detaylar, ekipman maliyetleri gibi sebeplerden dolayı gözde büyür, hatta çoğu zaman gerçekleştirilmez bile. Günümüzde ise teknolojinin imkânları çok daha başka bir seviyeye geldi. Bu vesile ile ünlü markaların ve yönetmenlerin akıllı telefonlarla film çektikleri bir dönemde, devasa ekipmanlara ihtiyaç duymadan son derece başarılı sinema deneyimi sunan, pek çoğumuza ilham verecek bir film çekebileceğine inanıyorsan, Arnavutköy Belediyesi Mobil Kısa Film Festivali seni bekliyor. Arnavutköy Belediyesi Sanat Akademisi’nin düzenlediği projenin amacı teknolojinin olumlu yanlarına kayıtsız kalmayıp mobil cihazınız ile çektiğiniz kısa filminizi 9 Mayıs – 15 Temmuz tarihleri arasında kisafilm@arnavutkoy.bel.tr adresine gönder, hem teknolojinin olumlu yönlerine farkındalık yaratmış ol hem de ödül kazanma şansın olsun!
Hayatımızın büyük bir kısmını kapsayan, bizleri eğitim, sağlık, ulaşım ve sosyal hayatta olumlu yönde etkileyen “teknoloji”nin faydaları saymakla bitmeyecek derecededir. Nitekim hayatımızın her alanında bir şekilde teknolojinin bize sunduklarıyla temas ederken hayat kalitemiz ve konforumuz da artmaktadır. Öyleyse teknolojinin olumlu yanlarını ekipmanlara değil, hikâye anlatımına odaklanarak tüm film sevenleri cep telefonlarıyla çekmeye davet ediyoruz. Amacımız Arnavutköy’lü sinema yeteneklerini keşfetmek, desteklemek ve onları yarının yönetmenleri olmalarına yardımcı olmak
Arnavutköy Belediyesi Nuri Pakdil Kültür Ve Sanat Merkezi
4 Eylül 2022 tarihinde ise 15 finalist film ve 15 tane de gösterim filmi seçilecek ve gösterimi gerçekleştirilecektir. Düzenleme kurulu gerekli gördüğü takdirde bu sayıyı aşağı veya yukarı çekmeye yetkilidir.
Film teslimi 9 Mayıs 2022 başlar, 15 Temmuz 2022 saat 23:59 da biter. Arnavutköy Belediyesi’ne eser gönderimi kisafilm@arnavutkoy.bel.tr adresine olacaktır. Ödül töreni 3 Eylül 2022 tarihinde gerçekleşecektir.
Birinci Tam Altın Ve Başarı Belgesi
İkinci Yarım Altın Ve Başarı Belgesi
Üçüncü Çeyrek Altın Ve Başarı Belgesi
Ödüller, düzenleme kurulu tarafından karar verilecek yer ve tarihte yapılacak olan ödül törenini müteakiben 12 ay içerisinde sonra ödül sahiplerinin hesabına yatırılacaktır.
Yukarıdaki evraklar taranıp uygun formatta hazırlanmış film ile beraber kisafilm@arnavutkoy.bel.tr mail adresine gönderilmesi gerekmektedir
Değerlendirme, yarışmaya gönderilen eser sayısının fazla olması durumunda ön seçiciler kurulu değerlendirmesi ve seçiciler kurulu değerlendirmesi olmak üzere iki aşamalı yapılacaktır. Beş jüriden oluşan yarışmaya esas seçiciler kurulu, kararlarını salt çoğunluğa göre alır. Ön elemeden geçen filmler, yarışmaya esas seçiciler kurulu kararıyla belirlenecektir. Ödüle layık görülen eserler 03.09.2022 tarihinde kısa film festivali ve https://www.arnavutkoy.bel.tr/ web adresinden duyurulacaktır. Seçiciler kurulu değerlendirmesinde gizlilik ilkesi esas alınacaktır.
Şartnamedeki koşulları taşıyan adaylar 9 Mayıs-15 Temmuz 2022 tarihleri arasında saat 23:59 a kadar eserlerini gerekli evraklarla beraber kisafilm@arnavutkoy.bel.tr mail adresine yüklemelidir.
Yarışma sonunda ödüle, mansiyona ve sergilenmeye değer görülen eserlerin görselleri, bütün telif haklarıyla Arnavutköy Belediyesi tarafından basit ruhsat şeklinde mali hakları devralınmış gibi işlem görür. Arnavutköy Belediyesi ödül, mansiyon ya da sergilenmeye değer bulunan filmleri; Arnavutköy Belediyesi uzantılı internet sayfalarında, televizyon yayınlarında, internet ve sosyal medya sitelerinde, etkinliklerde ve eğitim faaliyetlerinde 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri kanunun ilgili maddelerinde belirtilen şekilde; işleme, çoğaltma, yayma, temsil, işaret, ses veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkının yanı sıra sergilemek üzere kullanma ve gösterme hakkı da dâhil olmak üzere tüm telif haklarına herhangi bir bedel ödemeksizin kullanma hakkına sahip olacaktır. Kar amacı gütmeyen bir kurum olan Arnavutköy Belediyesi söz konusu eserleri amaç ve faaliyetlerini gerçekleştirmek için kaynak oluşturmak amacıyla kullanma hakkını saklı tutar. Aday bu hususa herhangi bir itirazda bulunmayacağını ve yasal yollara başvurmak hakkından şimdiden gayrikabili rücu feragat ettiğini beyan, kabul ve taahhüt eder.
Dolayısıyla yarışmayı düzenleyen Arnavutköy Belediyesi dereceye giren veya girmeyen filmleri kültürel ve tanıtım amaçlı kullanılabilir, çoğaltabilir ve yayınlanabilir. Yarışmaya katılanlar bu şartları kabul etmiş sayılırlar.
Tlf:0212 600 50 12
kisafilm@arnavutkoy.bel.tr
Mustafa Candaroğlu, 5 Aralık 1984 tarihinde İstanbul Arnavutköy'de doğdu. İlköğrenimini 1996 yılında Boğazköy İlkokulu'nda tamamladıktan sonra, 1999'da Asfa Ortaokulu'ndan ve 2002'de Sultan Fatih Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Lisans eğitimini 2008 yılında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde İç Mimarlık alanında tamamladı.
Askerlik hizmetini Kayseri Bölge Jandarma Komutanlığı'nda tamamladıktan sonra, Yüksek Lisans eğitimini İbni Haldun Üniversitesi Eğitim Kurumları İşletmeciliği dalında tamamladı.
Sosyal sorumluluk projelerinde etkin bir rol üstlenen Candaroğlu, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak görev aldı. Arnavutköy Kastamonulular Dernek Başkan Yardımcılığı, Arnavutköy Spor Kulübü ve Arnavutköy Beşiktaşlılar Derneği Yönetim Kurullarında yer aldı.
Siyasete olan ilgisi genç yaşlarında başlayan Candaroğlu, 2004 yılında Kıbrıs ÜNİAK Yönetim Kurulu'nda görev aldı. 2008 yılında Arnavutköy Belde Gençlik Kollarında siyasete aktif olarak giriş yaptı.
Arnavutköy'ün ilçe statüsü kazanmasıyla birlikte, İlçe Kongrelerinde sırasıyla Ana Kademe İlçe Yedek Yönetim Kurulu Üyeliği (2009), Ana Kademe İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği (2011), AR-GE ve Yerel Yönetimlerden sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı (2013) gibi görevlerde bulundu. 2018 ve 2020 yıllarında yapılan kongrelerde İlçe Başkanı seçilen Candaroğlu, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için AK Parti’den Arnavutköy Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi.
Arnavutköy'de doğup büyüyen Mustafa Candaroğlu iş hayatında uzun süre aile şirketinde İç Mimar olarak görev aldıktan sonra, 2019 yılında kurucusu olduğu bir eğitim kurumunun Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. Evli ve 3 çocuk babası olan Candaroğlu, iyi derecede İngilizce bilmektedir.
Değerli hemşehrilerimiz,
Arnavutköy Belediyesi olarak, ilçemizin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak, sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek ve her bir hemşehrimizin yaşam kalitesini artırmak için kararlı bir şekilde çalışıyoruz.
Bizler, sadece temel belediyecilik hizmetlerinin sunulmasıyla yetinmeyen, aynı zamanda insan merkezli bir yaklaşımı esas alan bir anlayışla hareket ediyoruz. Sosyal belediyecilik ilkelerine sıkı sıkıya bağlı kalarak, dezavantajlı grupların ihtiyaçlarını gözetiyor, toplumsal dayanışmayı güçlendiriyor ve herkesin yönetime katılımını teşvik ediyoruz.
Arnavutköy'ün gelişimi ve ilerlemesi için sadece bugünü değil, geleceği de göz önünde bulunduruyoruz. Yeni yüzyılın gerektirdiği yenilikçi ve sürdürülebilir çözümlerle, ilçemizi çağın gereksinimlerine uygun hale getiriyoruz. Eğitimden sağlığa, çevre korumasından kültür sanata kadar geniş bir yelpazede hizmet sunarak, her bir hemşehrimizin yaşam kalitesini artırmayı hedefliyoruz.
Bu süreçte, mesai arkadaşlarımızla birlikte büyük bir özveriyle çalışıyor, Arnavutköy'ün her köşesine eşit ve kaliteli hizmet götürmek için gayret ediyoruz. Belediye olarak, sadece sorunlara çözüm üretmekle kalmayıp, aynı zamanda fırsatlar üretiyor, ilçemizin potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak istiyoruz.
Arnavutköy'ü sadece bir yerleşim yeri olarak değil, aynı zamanda bir yaşam tarzı olarak görüyoruz. Bu doğrultuda, ilçemizi daha da güzelleştirmek için var gücümüzle çalışacağız.
Sonuç olarak, sizlerin desteği ve katkılarıyla, Arnavutköy'ü yeni yüzyılın parlayan ilçesi haline getirmek için kararlılıkla yola devam edeceğiz. Her birinizin mutluluğu ve refahı için çalışmaya devam edeceğimizi bilmenizi isterim.
Sevgi ve saygılarımla,
Mustafa CANDAROĞLU
Arnavutköy Belediye Başkanı