Arnavutköy Belediyesi

Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi

4 bin 927 nüfuslu Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi, 2 milyon 559 bin 372 m² alana sahiptir.

Vatandaşlarımız, sağlık hizmetlerini mahallemizde yer alan Taşoluk Aile Sağlığı Merkezinden alabilmektedir.

Trafik kurallarına duyarlı ve bu kuralların uygulamaya geçirilmesinde bilinçli yeni nesiller yetiştirmek için Arnavutköy Belediyesi tarafından faaliyete geçirilen Trafik Eğitim Parkı, mahallemiz sınırları içerisindedir.

Yine belediyemiz tarafından mahallemize kazandırılan Akçay Parkı, Eşref Bitlis Parkı, Şelale Parkı, Akasya Parkı, Muhsin Yazıcıoğlu Parkı, Yahya Kemal Parkı ile mahallemizdeki vatandaşlarımıza sağlıklı ve sosyal yaşam imkânı sunmaktadır.

Çocuk ve gençlerimiz, mahallemizde yer alan Arnavutköy Anadolu Lisesi, Taşoluk İlkokulu, Malazgirt Ortaokulu, Malazgirt İlkokulu’nun yanı sıra Özel Ünsal Anadolu Lisesi, Özel Arnavutköy Bilgi Çağı Anaokulu, Özel Arnavutköy Bilge Çocuk Anaokulu, Özel Minik Kalpler Anaokulu, Özel Saydam Yıldızlar Anaokulu ve Özel Genç Gelişim Ortaokulu’ndan eğitim hizmeti alabilmektedir.

Taşoluk Akşemsettin Camii, Fatih Mescidi, Sancaktepe Camii, Osmanlı Konakları Kudüs Camii. Taşoluk Bilali Habeşi Camii ve İbrahim Hakkı Hazretleri Hicret Camii mahallemizin başlıca ibadethaneleridir. 

 

Önemli Adresler:

Arnavutköy İlçe Sağlık Müdürlüğü Adres: Mareşal Fevzi Çakmak Mah. Atatürk Cad. No: 42 Tel: 0212 597 10 76

Taşoluk ASM Adres: Mareşal Fevzi Çakmak Mah. Atatürk Cad. No: 42 Tel: 0212 682 16 16 

Mareşal Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarlığı (Muhtar: Zeki ERCİ)  Adres: Mareşal Fevzi Çakmak Mah. Fatih Cad. No: 297 Tel: 0212 597 30 68

Arnavutköy Trafik Eğitim Parkı Adres: Mareşal Fevzi Çakmak Mah. Arıcı Sok. No: 4 Tel: 444 4 597

 

Not: Mahallemize ilişkin ayrıntılı bilgiye mahalle muhtarlığından ulaşılabilir.
 

Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?