Arnavutköy Belediyesi

Anadolu Mahallesi

38 bin 263 nüfusla Arnavutköy’ün en kalabalık mahallesi olan Anadolu Mahallesi, 1 milyon 534 bin 940 m² alana sahiptir.

Arnavutköy Belediyesi tarafından Yedi Güzel Adam’dan biri olan Cahit Zarifoğlu’nun isminin verildiği 4 bin 500 kitaplı  Millet Kütüphanesi de mahallemiz sınırları içerisindedir.

Vatandaşlarımız, sağlık hizmetlerini mahallemizde yer alan Anadolu Aile Sağlığı Merkezinden ve mahallemizde bulunan Şifa Eczanesi, Marmara Eczanesi ve Ayışığı Eczanesinden alabilmektedir.

Yine belediyemiz tarafından mahallemize kazandırılan Şehit Er Sebahattin Akgül Parkı, Şehit Er Muammer Kavis Parkı, Erinç Sokak Parkı,  Engelliler Parkı, Aşık Veysel Parkı Anadolu Parkı ve Arnavutköy Şehir Parkı ile oyun grupları, fitness üniteleri, dinlenme alanları ve diğer açık spor sahalarıyla mahallemizdeki vatandaşlarımıza sağlıklı ve sosyal yaşam imkânı sunmaktadır.

Çocuk ve gençlerimiz, mahallemizde yer alan Aşık Veysel İlkokulu, Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu, Arnavutköy İlkokulu, Arnavutköy Cumhuriyet Ortaokulu ve Özel Eğitim Kurumları ile eğitim hizmeti alabilmektedir.

Anadolu Fetih Camii, Çiftliktepe Camii, Hz Ebubekir Camii, Mevlana Camii mahallemizin başlıca ibadethaneleridir. 

 

Önemli Adresler:

Anadolu ASM Adres: Anadolu Mah. Mücevher Sok. No: 40/A  Tel:  0551 397 11 27

Anadolu Mahalle Muhtarlığı  (Muhtar: Bayram DELİDUMAN) Adres:  Anadolu Mah. Mimar Sinan Cad. No: 24/A  Tel: 0212 681 02 39

Cahit Zarifoğlu Millet Kütüphanesi Adres: Anadolu Mah. Mimar Sinan Cad. No: 24  Tel:  0212 597 66 22


Not: Mahallemize ilişkin ayrıntılı bilgiye mahalle muhtarlığından ulaşılabilir.

 

 

Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?