Arnavutköy Belediyesi

Arnavutköy Merkez Mahallesi

20 bin 273 nüfuslu Arnavutköy Merkez Mahallesi, 6 milyon 767 bin 700 m2 alanıyla ilçemizin 3. büyük mahallesi konumundadır. 

Önemli sosyal yaşam alanlarından biri olarak belediyemiz tarafından Arnavutköy’e kazandırılan Arnavutköy Kültür ve Sanat Merkezi ve Avlu34 Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından mahallemize kazandırılan İstanbul Meslek Edinme Kursu (İSMEK) vatandaşlarımıza hizmet vermektedir.

Arnavutköy Millet Kıraathanesi ve Şehir Kütüphanesi 20.000 Kitaptan Oluşan kütüphanesi ve millet kıraathanesi ile Arnavutköy Merkez Mahallemizde hizmet vermektedir.

Çocuk ve gençlerimiz, mahallemizde yer alan İTO İbrahim Çağlar Anadolu İmam Hatip Ortaokulu ve İTO İbrahim Çağlar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden eğitim hizmeti alabilmektedir.

Vatandaşlarımız, sağlık hizmetlerini mahallemizde yer alan Arnavutköy Devlet Hastanesi, Arnavutköy Merkez Aile Sağlığı Merkezinin yanı sıra mahallemizde bulunan Özel Şafak Tıp Merkezi, Özel Avrupa Hospital, Özel Avrupa Diyaliz, Özel Sevgi Tıp Merkezi, Özel Arnavutköy Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Göral Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ve Özel Çelik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinden alabilmektedir.

Yine mahallemizde bulunan Ömür Eczanesi, Eczane Avlu34, Tuğba Eczanesi, Yaylalı Eczanesi, Tezel Eczanesi, Özdemir Eczanesi Arnavutköy Şifa Eczanesi, Canan Arnavutköy Eczanesi, Serhad Eczanesi, Aslı Arnavutköy Eczanesi, Nesrin Özer Eczanesi, Hayat Eczanesi, Merve Nur Eczanesi ve Deva Eczanesinden alabilmektedir.

Belediyemiz tarafından mahallemize kazandırılan Kozlar Parkı, Malazgirt Parkı, Selvili Sokak Parkı, Atatürk Parkı, Balkan Türkleri Parkı, Hasan Kayım Parkı, İstiklal Parkı, Malazgirt Parkı ve Prof. Dr. Aziz Sancar Parkı gibi tam donanımlı modern parklar; oyun grupları, fitness üniteleri, dinlenme alanları ve diğer açık spor sahalarıyla mahallemizdeki vatandaşlarımıza sağlıklı ve sosyal yaşam imkânı sunmaktadır.

Aktoprak Camii, Arnavutköy Merkez Camii, Memba Mevlâna Camii, Ekrem Gürel Camii ve Hazreti Ömer Camii mahallemizin başlıca ibadethaneleridir. 

 

Önemli Adresler:

Arnavutköy Merkez Mahalle Muhtarlığı  (Muhtar: Ayşegül BAYBERK SARI) Adres: Arnavutköy Merkez Mah. Eski Edirne Cad. No: 21 Tel: 0212 597 10 05
Arnavutköy Devlet Hastanesi Adres: Arnavutköy Merkez Mah. Fatih Cad. No: 3 Tel: 0212 597 39 39 
Arnavutköy Merkez Aile Sağlığı Merkezi Adres: Arnavutköy Merkez Mah. Semih Sok. No: 14 Tel: 0212 597 00 95
Arnavutköy Millet Kıraathanesi ve Şehir Kütüphanesi Adres: Arnavutköy Merkez Mah. Eski Edirne Cad. No:1388 Tel: 444 4 597
Arnavutköy Kültür ve Sanat Merkezi Adres: Arnavutköy Merkez Mah. Eski Edirne Cad. No: 1405A Tel: 444 4 597
Avlu34 Adres: Arnavutköy Merkez Mah. Eski Edirne Cad. No: 1405 Tel: 0212 681 02 34
İSMEK Adres: Arnavutköy Merkez Mah. Eski Edirne Asfaltı Cad. No: 1211 Kat:4 Tel: 0212 597 89 74


Not: Mahallemize ilişkin ayrıntılı bilgiye mahalle muhtarlığından ulaşılabilir.

Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?