Arnavutköy Belediyesi

Hadımköy Mahallesi

23 bin 531 nüfuslu Hadımköy Mahallesi, 10 milyon 041 bin 400 m2 alanıyla ilçemizin 2. büyük mahallesi konumundadır. 

Önemli sosyal yaşam alanlarından biri olarak belediyemiz tarafından mahallemizde inşa edilen Arnavutköy Gençlik Eğitim Merkezi ( ARGEM ) vatandaşlarımıza hizmet vermektedir.

Çocuk ve gençlerimiz, mahallemizde yer alan Cahit Zarifoğlu İlkokulu, Osmangazi Ortaokulu, Akşemsettin İmam Hatip Orta Okulu, Hadımköy Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinin yanı sıra Özel Hadımköy Düş Bahçesi Anaokulu ve Hacı Şamil Şayir Mesleki Eğitim Merkezi’nden eğitim hizmeti alabilmektedir.

Vatandaşlarımız, sağlık hizmetlerini mahallemizde yer alan Vefa Aile Sağlığı Merkezi, Hadımköy Aile Sağlığı Merkezi, Arnavutköy Devlet Hastanesi Semt Polikliniği, Özel Lilyum Tıp Merkezi, Göral Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nin yanı sıra mahallemizde bulunan Vefa Eczanesi, Fatih Eczanesi ve Şirin Eczanesinden alabilmektedir.

Yine belediyemiz tarafından mahallemize kazandırılan Şerife Bacı Parkı, Süleymaniye Parkı, Şakayık Parkı, Köroğlu Parkı, Barbaros Parkı, Adnan Kahveci Parkı, Seyit Onbaşı Parkı, Cahit Sıtkı Tarancı Parkı, Kazım Öztürk Parkı, Şh.J. Ast. Ali yılmaz Parkı, Çerez Sokak Parkı, Bayındır Caddesi ve Hadimbaba Parkı gibi tam donanımlı modern parklar; oyun grupları, fitness üniteleri, dinlenme alanları ve diğer açık spor sahalarıyla mahallemizdeki vatandaşlarımıza sağlıklı ve sosyal yaşam imkânı sunmaktadır.

Hadımköy TOKİ Hz. Osman Camii, TOKİ Mevlana Camii, Hadımköy Engin Büyük Güngör Camii, Hadımköy Merkez Camii, Hadımköy Darende Camii, Vefa Konutları Camii, Hadımköy KİPTAŞ Osmangazi Camii ve Hadımbaba Camii mahallemizin başlıca ibadethaneleridir.
  

Önemli Adresler:

Hadımköy Mahalle Muhtarlığı (Muhtar: Rıza DEMİRCİ) Adres: Hadımköy Mah. Ayasofya Cad. No:Tel: 0212 771 60 92

Arnavutköy Devlet Hastanesi Semt Polikliniği Adres: Hadımköy Mah. Çarşamba Sok. No:1 D:1 Tel: 0212 771 39 68

Vefa Aile Sağlığı Merkezi Adres: Hadımköy Mahallesi Müşerref Sok. No:18 Tel: 0553 689 40 49

Hadımköy Aile Sağlığı Merkezi Adres: Hadımköy Mah. Çarşamba Sok. No:1 Tel: 0212 771 28 90

ARGEM Adres: Hadımköy Mah. Abdulezel Cad. Rukiye sok. No:Tel: 0212 780 05 93   

 

Not: Mahallemize ilişkin ayrıntılı bilgiye mahalle muhtarlığından ulaşılabilir.
 

Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?