Arnavutköy Belediyesi
Çocuk Atölyesi

Çocuk Atölyesi

Teknolojinin kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte çocuklar dahil aile bireylerinin internet kullanımı ve teknolojik aletlerle vakit geçirme süresi artmış, bu durum aile içi iletişimi ve aile bireylerinin birbirleriyle kaliteli zaman geçirmelerini olumsuz yönde etkilemiştir. Aile ortamında iletişimin azalarak ekran kullanımı süresinin artması çocuklarda dikkat dağınıklığı, algısal bozukluk ve farklı alışkanlıklara yönelme, çocuğu gerçek dünyadan soyutlaştırarak içine kapanık bir kişiliğe bürünmesi gibi ciddi sorunları beraberinde getirmektedir.

Bu olumsuz durumları aza indirmek için Çocuk Atölyesi olarak; çocuklarımızın teknolojinin olumsuz etkilerinden uzak durmasını, kendine güvenen, paylaşmayı bilen, takım ruhu gelişen,  hayal gücü ve iletişim becerisi kazanan, sorumluluk sahibi kendisine ve çevresine saygılı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamayı hedeflemekteyiz. Çocuklarımız için fiziksel, psiko-motor, bilişsel, duygusal ve dil gelişimine destek olarak kişisel beceriler kazandırma amacı ile planlanan atölyelerimiz 48 ay-12 yaş aralığındaki tüm çocuklara ücretsiz hizmet verecektir.

Atölyemizde, çocuklar ilgi ve yeteneklerini keşfedecekler. Aynı zamanda bilgiyi, düşünceyi ve hayal gücünü birlikte organize ederek hem eğlenceli hem de kaliteli vakit geçirebilecekler. Çocukların ebeveynleri ile birlikte zaman geçirebilmeleri için aile katılımlı “Ebeveyn-Çocuk Atölyelerine” yer verilecektir. Ebeveyn-Çocuk Atölyelerinin aile arasındaki iletişimi ve ilişkiyi güçlendirmesi amaçlanmaktadır. Bununla birlikte çocuklar ve aileleri için belirli zamanlarda psikologlarımız tarafından psikolojik danışmanlık hizmeti de verilecektir.

Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?