ARGEM'li 550 Öğrenci Üniversiteye Yerleşti

Arnavutköy Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi, Üniversite Hazırlık Kursu’nda eğitim alan 550 öğrenci; Hukuk, Mühendislik, Tıp ve İlahiyat gibi birçok bölüme girmeye hak kazandı.

Arnavutköy Belediyesi, öğrencilerin üniversite sınavına hazırlık aşamasında zorluk yaşamaması için alanında uzman ve deneyimli hocaların yer aldığı Üniversite Hazırlık Kursu ile öğrencileri, sınava hazırlıyor. Geçen yıl kurslarda eğitim gören 550 öğrenciyi üniversite sıralarına kavuşturan Gençlik Merkezi, bu yıl da yeni adayları üniversite hayallerine kavuşturmayı hedefliyor. 12’nci sınıf ve mezun statüsündeki öğrencilere verilen üniversite hazırlık eğitimlerinde gençler; sayısal, sözel ve eşit ağırlık bölümlerinden üniversiteye hazırlanıyor. Hazırlık sürecinde danışman eğitmenler, öğrencilerin yanı sıra velilerle de sürekli irtibat halinde olup gençlerin durumu hakkında onlarla bilgi alışverişinde bulunuyor.

“Yüzde 92 başarı elde edildi”

Arnavutköylü gençlerin elde etmiş olduğu başarıdan dolayı memnun olduğunu dile getiren Gençlik ve Eğitim Merkezi Koordinatörü İbrahim Erdoğan: “2018-2019 eğitim öğretim yılında 550 öğrencimizi üniversite sıralarına göndermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Belediye başkanımız Sayın Ahmet Haşim Baltacı’nın talimatıyla başlattığımız üniversite hazırlık kurslarında yıl boyunca öğrencilerimiz yoğun bir tempoda TYT ve AYT derslerine ağırlık verdiler. 2018 Eylül ayında kaydını alıp sınıflara yerleştirdiğimiz 600 öğrencimizden yüzde 92’si başarı elde etti. Oluşturulan bu sistemle ücretsiz verdiğimiz eğitimi kalite ve disiplin odaklı sunduk. Bu sene üniversiteye giden tüm öğrencilerimize başarılar dilerken onların bu seviyeye gelmesine yardımcı olan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca sabırla öğrencilerini destekleyen tüm ailelerimizi de tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi : 10.09.2019

Haberler

 • Arnavutköy Belediyesi’nden Aşure İkramı

  Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş ve Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Cuma namazı çıkışı vatandaşlara aşure ikram ettiler.

 • Arnavutköy’de Gaziler Günü Kutlandı

  19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Gerçekleştirilen törenin ardından gaziler onuruna yemek verildi.

 • AYEM’den “Mekân Süslemecisi” Kursu

  Arnavutköy Belediyesi Yaşlı ve Engelli Merkezi tarafından düzenlenen “Mekân Süslemecisi” kursuna katılan öğrenciler, hem el becerilerini geliştiriyorlar hem de eğleniyorlar.

 • Arnavutköy Belediyesi, Afet Gönüllülerini Arıyor

  Kurulduğu günden bu yana çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Arnavutköy Belediyesi Arama ve Kurtarma Ekibi, afetlerin önlenmesi ve zararlarının azaltılması amacıyla yürütmüş olduğu çalışmalarına destek sağlamak için yeni gönüllüler arıyor.

 • Hobi ve Meslek Kursları Devam Ediyor

  Her dönem açılan kurslarla, Arnavutköylü kadınlara yönelik farklı branşlarda eğitim veren Kadın Kültür ve Sanat Merkezi, yeni dönemde de eğitim vermeye devam ediyor.