Karlıbayır ve Haraççı Yolu Araç Trafiğine Açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan güney çevre yolunun 2. etabında yer alan Karlıbayır ve Haraççı yolu araç trafiğine açıldı.

   

İstanbul Havalimanı ile birlikte trafik yoğunluğunun azaltılması için Arnavutköy’e yapılan güney çevre yolunun 2. etabı olan Karlıbayır ve Haraççı yolu araç trafiğine açıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bu yol projesiyle, Arnavutköy ilçe merkezinin trafik yoğunluğunu azaltarak, iş gücü ve zaman kaybını önleyecek, araçlar şehir merkezine girmeden, transit geçme imkânına kavuşacak. Güney Çevre Yolu, Arnavutköy Devlet Hastanesi arkasından başlayarak, Haraççı Kavşağına kadar sürüyor. 1. etap olarak belirlenen alan 3 kilometrelik yol, 30 metre genişliğinde yapılarak tamamlandı.

Arnavutköy, Terkos Yolu Arası Yol Kavşak Uygulama Projesi içerisinde yer alan Karlıbayır ve Haraççı yolu tamamlanarak vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Yolun Terkos’a bağlanacak kısmında ise çalışmalar devam etmekte. Tamamlandığında Arnavutköy Merkez ile İstanbul Havalimanı arasında hizmet verecek olan transit yol, ilçenin en önemli yatırımlarından biri olacak.

Güncelleme Tarihi : 21.06.2019

Haberler

 • Arnavutköy’de Kimyasal Atık Tatbikatı

  Arnavutköy Belediyesi ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) iş birliğiyle Arnavutköy’de bulunan Afet Koordinasyon Merkezi’nde olası kimyasal tehditler için tatbikat yapıldı.

 • Kaymakam Odabaş, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

  Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş ve Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, 31 Mart tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçiminde göreve gelen muhtarlarla istişare toplantısında buluştu.

 • 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Arnavutköy’de Anıldı

  Arnavutköy Belediyesi tarafından düzenlenen programda, 15 Temmuz şehitleri ve gazileri çeşitli etkinliklerle anıldı.

 • Bisiklet Turu Tüm Hızıyla Devam Ediyor

  Arnavutköy Belediyesi tarafından Şehit Ömer Halisdemir için düzenlenen bisiklet turu tüm hızıyla devam ediyor. Turun 474 kilometresini tamamlayan bisikletliler Konya’ya gitmek için yola çıktı.

 • Bisiklet Turunun 2’nci Etabı Tamamlandı

  Şehit Ömer Halisdemir’i anmak için düzenlenen bisiklet turunun 2’nci etabı tamamlandı. Kütahya’dan vatan toprağı alan bisikletliler Afyonkarahisar’a doğru yol aldı.