ARKUR, Çöken Binanın Arama Kurtarma Çalışmalarına Katıldı

 

Arnavutköy Belediyesi Arama ve Kurtarma Ekibi ( ARKUR), İstanbul'un Kartal ilçesinde çöken 8 katlı binanın arama kurtarma çalışmalarına katıldı.

 

İstanbul'un Kartal ilçesi, Orhantepe Mahallesi, Sema Sokak'ta 8 katlı bina çöktü. 3 kişinin hayatını kaybettiği, 12 kişinin ise sağ kurtulduğu binada arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Binanın enkazında, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, itfaiye ve sağlık ekipleri arama kurtarma çalışması yapıyor. Çalışmalara arama kurtarma köpekleri de eşlik ediyor. Olay yerinde sessiz olunması konusunda sürekli anons yapılıyor. Polis, sokağa güvenlik şeridi çekerken, sivil giriş çıkışlarına izin verilmiyor. Öte yandan, ambulanslar bölgede hazır bekletiliyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından görevlendirilen Arnavutköy Belediyesi Arama ve Kurtarma Ekibi ( ARKUR) de olay yerine giderek arama kurtarma çalışmalarına katıldı. AFAD tarafından gelen bilgilendirme yazısıyla harekete geçtiklerini belirten Arnavutköy Belediyesi Arama Kurtarma Birim Yöneticisi Deniz Gök: “Kartal’da bir binada çökme oldu. Orada 3 vatandaşımız hayatını kaybetti. 12 vatandaşımızda sağ kurtuldu. İlk etapta çok sayıda kurtarma ekibi olay yerine intikal etti. Fakat geceden beri yapılan yoğun çalışmalarda onlarında bir görev değişikliğine ihtiyacı oldu. AFAD’ dan gelen bilgilendirme doğrultusunda biz de ekibimizi hazırladık. Kartal’daki olay yerine gidip çalışmalara katılacağız” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi : 07.02.2019

Haberler

 • Arnavutköy Halk Eğitimi Merkezi’nde Mezuniyet Heyecanı

  Her yaştan vatandaşa birçok alanda eğitim hizmeti sunan Arnavutköy Halk Eğitimi Merkezi’nde mezuniyet heyecanı yaşandı. Gerçekleştirilen törene Belediye Başkanı Haşim Baltacı katıldı.

 • Sosyal Hizmet Şehri Projesi’nin Yüzde 50'si Tamamlandı

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı  Zehra  Zümrüt  Selçuk ve Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, İstanbul’da Darülaceze Başkanlığı ev sahipliğinde düzenlenen "Sosyal Hizmet Şehri" ile "Sosyal ve Kültürel Tesis" projelerinin tanıtım programına katıldı.

 • Fatih Selek Öğrencilerle Buluştu

  Arnavutköy Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ‘Medya Okuryazarlığı’ programı tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda öğrencilerle bir araya gelen Türkiye Gazetesi Haber Müdürü Fatih Selek, medyanın önemini ve sosyal medyanın zararlarını anlattı.

 • Arnavutköylü Özel Çocuklara Sevgi İzi

  Arnavutköy Belediyesi, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü kapsamında ‘Sevgi İzi’ projesi ile özel çocukların güvenliğine yönelik çalışmayı hayata geçirdi.

 • Restore Edilen Tarihi Boğazköy Camii İbadete Açıldı

  Restorasyon çalışmaları tamamlanan tarihi Boğazköy Camii, Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın katılımlarıyla ibadete açıldı.