Başkan Baltacı Millet Kıraathanesinde

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Millet Kıraathanesini ziyaret ederek, vatandaşlar ile sohbet etti.

   

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 24 Haziran seçimleri öncesi açıkladığı projelerinden olan Millet Kıraathanesi, tüm ülkede olduğu gibi Arnavutköy’de de hizmet veriyor. Gün boyu hizmette olan Taşoluk Millet Kıraathanesi, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

Arnavutköy Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Yönetim ve Yaşam Merkezi ile 82 eser, hizmete girmesiyle açılan Millet Kıraathanesi; içindeki kitaplarla bilgiye, yanındaki Yeşil Cami ile de maneviyata açılan kapı oldu.

“Yetişkinler Ve Gençlere Gün Boyu Hizmet Veriliyor”

Yaklaşık iki ay önce Açılışını Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı Millet Kıraathanemiz vatandaşlarımızın hizmetine sunulduğunu belirten Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “Yeşil Cami Meydanımızda bulunan Millet Kıraathanemizden yetişkinler ve gençler gün boyu yararlanabilirler. Millet Kıraathanemizde edibi kitaplarımızın yanı sıra üniversite hazırlık kitaplarımızda bulunmaktadır. Buradan gençlerimizin yararlanabileceği gibi yetişkin vatandaşlarımız da yönelik kitaplarımız kütüphanemizde yer almaktadır.” dedi.

Millet Kıraathanesinde mütevazı ikramlarının da bulunduğu söyleyen Başkan Baltacı: “Vatandaşlarımızı buraya geldikleri zaman, arkadaşlarımız tarafından çeşitli ikramlar servis ediliyor. Cay, kuru pasta ve bisküvi gibi vatandaşlarımız, ikramlarımızla beraber bir yandan bilgi edinirken bir yandan da güzel vakit geçirmesi olarak değerlendiriyorlar. İyi bir memnuniyet var.  Yaz aylarına güzel bir meydan içerisinde bulunana Millet Kıraathanemiz daha da işlevsel hale gelecektir” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi : 19.02.2019

Haberler

 • Arnavutköy Halk Eğitimi Merkezi’nde Mezuniyet Heyecanı

  Her yaştan vatandaşa birçok alanda eğitim hizmeti sunan Arnavutköy Halk Eğitimi Merkezi’nde mezuniyet heyecanı yaşandı. Gerçekleştirilen törene Belediye Başkanı Haşim Baltacı katıldı.

 • Sosyal Hizmet Şehri Projesi’nin Yüzde 50'si Tamamlandı

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı  Zehra  Zümrüt  Selçuk ve Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, İstanbul’da Darülaceze Başkanlığı ev sahipliğinde düzenlenen "Sosyal Hizmet Şehri" ile "Sosyal ve Kültürel Tesis" projelerinin tanıtım programına katıldı.

 • Fatih Selek Öğrencilerle Buluştu

  Arnavutköy Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ‘Medya Okuryazarlığı’ programı tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda öğrencilerle bir araya gelen Türkiye Gazetesi Haber Müdürü Fatih Selek, medyanın önemini ve sosyal medyanın zararlarını anlattı.

 • Arnavutköylü Özel Çocuklara Sevgi İzi

  Arnavutköy Belediyesi, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü kapsamında ‘Sevgi İzi’ projesi ile özel çocukların güvenliğine yönelik çalışmayı hayata geçirdi.

 • Restore Edilen Tarihi Boğazköy Camii İbadete Açıldı

  Restorasyon çalışmaları tamamlanan tarihi Boğazköy Camii, Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın katılımlarıyla ibadete açıldı.