Ayşe Doğan Halter Şampiyonası'nda Türkiye Rekoru Kırdı

Denizli’de düzenlenen Naim Süleymanoğlu Büyükler Kulüpler Halter Şampiyonası'nda Ayşe Doğan, 45 kilo büyüklerde Türkiye rekoru kırarak Şampiyon oldu.

Denizli Hasan Güngör Spor Salonu’nda düzenlenen Naim Süleymanoğlu Büyükler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası, Türkiye geneli 33 il 47 kulüp 310 erkek ve 218 bayan ile toplam 528 sporcu katılımıyla tamamlandı. Denizli il protokolünün hazır bulunduğu şampiyonada Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar açılış konuşmasında konuklarına ve izleyenlere katılımlarından dolayı teşekkür etti. Türkiye Halter Federasyonu 2019 Faaliyet programında yer alan şampiyonaya Arnavutköy Belediye Spor Halter takımı 16 sporcu ile iştirak etti. Büyükler kategorisinde sporcusu bulunmayan Halter takımı, genç ve yıldız sporcularla girdiği şampiyonadan 1 altın madalya kazandı. Ayşe Doğan kendisinden yaş ve tecrübe olarak üstün durumdaki sporcuları geçerek 9 Türkiye rekoruna imza attı. 45 kiloda piste çıkan sporcu ilk hakkında 63, ikinci hakkında 66, son hakkında 68 kilo kaldırarak koparma dalında 3 ayrı Türkiye rekoruna imza atmış oldu. Silkme müsabakalarında ilk hakkında 75, ikinci hakkında 78, son hakkında 81 kilo kaldırarak, 3 rekor daha kırdı. Toplamda 149 kilo ile rekorları altüst eden sporcu izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

Güncelleme Tarihi : 29.01.2019

Haberler

 • Arnavutköy Halk Eğitimi Merkezi’nde Mezuniyet Heyecanı

  Her yaştan vatandaşa birçok alanda eğitim hizmeti sunan Arnavutköy Halk Eğitimi Merkezi’nde mezuniyet heyecanı yaşandı. Gerçekleştirilen törene Belediye Başkanı Haşim Baltacı katıldı.

 • Sosyal Hizmet Şehri Projesi’nin Yüzde 50'si Tamamlandı

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı  Zehra  Zümrüt  Selçuk ve Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, İstanbul’da Darülaceze Başkanlığı ev sahipliğinde düzenlenen "Sosyal Hizmet Şehri" ile "Sosyal ve Kültürel Tesis" projelerinin tanıtım programına katıldı.

 • Fatih Selek Öğrencilerle Buluştu

  Arnavutköy Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ‘Medya Okuryazarlığı’ programı tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda öğrencilerle bir araya gelen Türkiye Gazetesi Haber Müdürü Fatih Selek, medyanın önemini ve sosyal medyanın zararlarını anlattı.

 • Arnavutköylü Özel Çocuklara Sevgi İzi

  Arnavutköy Belediyesi, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü kapsamında ‘Sevgi İzi’ projesi ile özel çocukların güvenliğine yönelik çalışmayı hayata geçirdi.

 • Restore Edilen Tarihi Boğazköy Camii İbadete Açıldı

  Restorasyon çalışmaları tamamlanan tarihi Boğazköy Camii, Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın katılımlarıyla ibadete açıldı.