Arnavutköy Belediyesi

Kısa Film Çekimi ve Teknikleri Kursu Kayıtları Başlamıştır

22 Şubat 2022 Salı

Kursumuzda kısa filmin ne olduğu ve sinemada öyküden kurguya kadar olan yapım süreçlerini kapsayan bir eğitim programı ile sinema sanatına ilgisi olan ve kendi fikirlerini bir filme dönüştürmek isteyenlere basit ve kolay bir biçimde film yapımının temellerini göstereceğiz.

Kursumuz, yönetmenlik yapmak isteyen, hikayesi olan, kısa film yapmak isteyen ama imkanları olmayan; imkanı olsa da zaman bulamayan, nasıl film çekilir sorusuna cevap arayan 10 yaş ve üzeri tüm vatandaşlarımıza uygundur.

Teknolojiye uygun şekilde verilecek eğitimimizle özellikle Türk sinemasının yapımı ele alınarak başlanacaktır. Devamında ise sinemanın ön yapım aşamaları ve gerekli hazırlık işlemlerinin yapılması ile devam edecektir. Yine önemli konulardan biri senaryonun hazırlanması ve dramatik hale getirilmesi ele alınmaktadır. Çekim hazırlıkları ile çekim esnasında kullanılacak kameraların ayarları ve teknik yönleri öğretilmektedir. Çekim yapılacak kısa filmde dikkat edilecek çekim estetiği ve dramatik aydınlatma tekniklerini öğreneceksiniz. Çekim sonrası yapılacak çalışmalar ve kurgulama teknikleri ile çekimini yaptığımız filmin dijital düzenlemeleri ve hatalarının düzeltilmesi öğretilecektir.
 

Merhaba.
Ben Arnavutköy Belediyesi Dijital Asistanıyım. Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?