Arnavutköy POMEM 22. Dönem Mezunlarını Verdi

Bugüne kadar 11318 mezun veren Arnavutköy Polis Meslek Eğitim Merkezi, 489 polis memurunu daha teşkilat kadrosuna kattı.

   

Arnavutköy Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) 22. Dönem mezunlarını verdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlanan programda dereceye giren ilk 10 öğrenciye plaket ve hediye verildi.  489 polis memurunun mezun olduğu programa; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve Okul Müdürü Vedat Mercan katıldı.

Birçok eğitim verildi

Temel Polislik eğitimi alarak emniyet teşkilatının saflarına katılan polis memurları 5 aylık eğitimleri boyunca; polis müdahale ve taktikleri, poliste vaka çalışmaları, demokratik polislik ve insan hakları, polis halk ilişkileri ve iletişim, devletin idari yapısı, sosyal psikoloji ve toplumsal olaylar, kitle yönetimi, silah bilgisi ve temel atış eğitimi, mesleki yazışma, trafik güvenliği, polis mevzuatı ve temel hukuk eğitimleri aldılar.

Spor eğitimi ve kişisel gelişim dersleri aldılar

Polis memurlarına temel eğitim ve temel dersler dışında; İnsan ve iletişim, hukuk, asayiş, kaçakçılık ve suçlarla mücadele, organize suçlarla mücadele, narkotik, terör, toplum destekli polislik, bomba imha, olay yeri inceleme, insan hakları, Kızılay kan ve kök hücre, dini istismar eden terör örgütleri ve afat konularında konferanslar verildi. Bunun yanında polis memurları; Aikido, Jodu gibi spor eğitimleri ile kişisel gelişimleri için işaret dili eğitimleri aldı.

Güncelleme Tarihi : 02.01.2019

Haberler

 • Tiyatro Oyunu Duygusal Anlar Yaşattı

  Arnavutköy Belediyesi Sanat Akademisi Tiyatro Kulübü öğrencileri, Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yıldönümü dolayısıyla ’Çanakkale Vatan Sağolsun’ isimli tiyatro oyununu sahneledi.

 • Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Yemek

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla şehit aileleri ve gazilerle yemek programında bir araya geldi.

 • 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anıldı

  Arnavutköy Belediyesi Nuri Pakdil Kültür ve Sanat Merkezi’nde 18 Mart Çanakkale zaferi kutlama ve şehitleri anma programı düzenlendi. Programa Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı Katıldı.

 • Hadımköy Şehitliği’ne Çelenk Sunuldu

  18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümü nedeniyle; Hadımköy Şehitliği’ne Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından çelenk sunuldu.

 • Hadımköy’de, Devlet Hastanesi’nin Ek Hizmet Binası Açılıyor

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, katıldığı ‘Gönülden Gönüle Memleket Buluşmaları’ programında, Hadımköy bölgesine Arnavutköy Devlet Hastanesi’nin ek hizmet binasının açılacağının müjdesini verdi.