Arnavutköy Hizmet ve Yatırımlarla Büyüyecek

Arnavutköy’e kazandırılan 82 eserin toplu açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın katıldığı törenle yapıldı. Törende konuşan Başkan Baltacı, Arnavutköy’de hizmetlerin ve yatırımların artacağını söyledi.

 

Arnavutköy’e kazandırılan 82 eser için toplu açılış töreni düzenlendi. Arnavutköy Belediyesi önünde düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, milletvekilleri, İstanbul AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak, Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, ilçe belediye başkanları ve binlerce vatandaş katıldı. Açılış töreninde Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Ayetel Kürsi işlemeli tablo hediye etti.

415 milyonluk yatırım yapılan 82 eserin içerisindeki en önemli proje, 93 bin 268 metrekare alana sahip Arnavutköy Belediyesi Hizmet ve Yönetim Binası bünyesinde barındırdığı, Nuri Pakdil Kültür Merkezi ve Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi ile ilçenin çehresini değiştiriyor.

Arnavutköy Büyücek, Gelişecek ve Güzelleşecek

Toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçmişte bir Arnavut vatandaşımızdan ismini alan Arnavutköy, zamanla büyümüş ve bugünkü halini almıştır. Cumhuriyetin ilk yıllılarında 350 haneli bir belde olan bu Arnavutköy, bugün 260 bin aşkın nüfusu ve geniş yerleşim alanlarıyla İstanbul’un en önemli ilçelerinden biridir. Sadece son 5 yılda ilçemizin 60 bin artması Arnavutköy’ün potansiyelinin ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor. Geniş bir alana yayılan İstanbul Havalimanı ve Kanal İstanbul gibi prestij projeleri bünyesinde barındıran Arnavutköy tabi büyücek, gelişecek ve güzelleşecek. Arnavutköy büyüdüğüne göre belediye hizmetlerinin de buna göre büyümesi ve buna uygun olması gerekiyor. Bugün burada Arnavutköy İlçemize kazandırdığımız 415 milyonluk 82 kalem eserin açılışını gerçekleştiriyoruz dedi.

“Her alanda projeler geliştiriyoruz”

İlçeyi kalkındırmak için her alanda proje geliştirdiklerini söyleyen Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “Arnavutköy genç ilçelerimizden birisi. İlçemizi kalkındırmak için her alanda projeler geliştirmeye ve ihtiyaç duyulan hizmetleri hızla vatandaşlarımızla buluşturmaya gayret ediyoruz. Dünyanın en büyük havalimanı olan İstanbul Havalimanı’nı da bünyesinde barındıran Arnavutköy sizlerin desteğiyle yeni dönemde de hizmetlerle, yatırımlarla, büyük projelerle buluşmaya devam edecek inşallah” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi : 25.12.2018

Haberler

 • Tiyatro Oyunu Duygusal Anlar Yaşattı

  Arnavutköy Belediyesi Sanat Akademisi Tiyatro Kulübü öğrencileri, Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yıldönümü dolayısıyla ’Çanakkale Vatan Sağolsun’ isimli tiyatro oyununu sahneledi.

 • Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Yemek

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla şehit aileleri ve gazilerle yemek programında bir araya geldi.

 • 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anıldı

  Arnavutköy Belediyesi Nuri Pakdil Kültür ve Sanat Merkezi’nde 18 Mart Çanakkale zaferi kutlama ve şehitleri anma programı düzenlendi. Programa Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı Katıldı.

 • Hadımköy Şehitliği’ne Çelenk Sunuldu

  18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümü nedeniyle; Hadımköy Şehitliği’ne Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından çelenk sunuldu.

 • Hadımköy’de, Devlet Hastanesi’nin Ek Hizmet Binası Açılıyor

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, katıldığı ‘Gönülden Gönüle Memleket Buluşmaları’ programında, Hadımköy bölgesine Arnavutköy Devlet Hastanesi’nin ek hizmet binasının açılacağının müjdesini verdi.