Çocuk Gelişiminde Ebeveynin Rolü Anlatıldı

Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan ebeveynlere önemli tavsiyelerde bulunarak: “Çocuğun kişilik ve karakter gelişiminde babanın rolü anneden daha etkilidir” dedi.

   

Arnavutköy Belediyesi Yönetim ve Yaşam Merkezi içerisinde yer alan salonda Aile Eğitim Desteği Programı düzenlendi. Programa konuşmacı olarak katılan Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan ‘ebeveynlerin çocuklar üzerindeki etkisi’ ile ilgili konuşma yaptı. Çocuk gelişiminde babanın rolünün önemine değinen Sıtkı Aslanhan: “Türkiye ve yurtdışında yapılan bütün çalışmalar şunu gösterdi ki çocuğun kişilik ve karakter gelişiminde babanın rolü anneden daha etkilidir. Küçük çocuklar babalarına daha düşkündür. Babanın ilgilendiği çocukların dil gelişimi daha iyidir. Bütün çocuklar babalarıyla kitap okumayı çok severler” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’de 50 milyon kutu depresyon hapı satıldı”

Türkiye’de depresyon hastalığının yaygınlık gösterdiğini vurgulayan Aslanhan: “Sağlık Bakanı açıkladı. 2017 yılında Türkiye’de 50 milyon kutu depresyon hapı satıldı. Memlekette 2 bayandan biri depresyonda öbürü gitmediği için oda depresyonda haberi yok gitse o da depresyonda. Şimdi kız okuldan geliyor. Kapıdan girer çantasını atıyor. Annesinin yüzüne bile bakmadan selam veriyor. Gidiyor odasına kapısını kilitliyor. Yatağına uzanıyor. Kulaklığını takıyor. Ay da 10 bin mesaj, WhatsApp, Twitter, Instagram, Facebook ücretsiz. Bu kız depresyona girmesinde ben mi depresyona gireyim” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi : 27.12.2018

Haberler

 • Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Yemek

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla şehit aileleri ve gazilerle yemek programında bir araya geldi.

 • 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anıldı

  Arnavutköy Belediyesi Nuri Pakdil Kültür ve Sanat Merkezi’nde 18 Mart Çanakkale zaferi kutlama ve şehitleri anma programı düzenlendi. Programa Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı Katıldı.

 • Hadımköy Şehitliği’ne Çelenk Sunuldu

  18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümü nedeniyle; Hadımköy Şehitliği’ne Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından çelenk sunuldu.

 • Hadımköy’de, Devlet Hastanesi’nin Ek Hizmet Binası Açılıyor

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, katıldığı ‘Gönülden Gönüle Memleket Buluşmaları’ programında, Hadımköy bölgesine Arnavutköy Devlet Hastanesi’nin ek hizmet binasının açılacağının müjdesini verdi.

 • Tıp Bayramı’nda Şiddete Uğrayan Doktorları Canlandırdılar

  14 Mart Tıp Bayramı'nda sağlık çalışanları, Arnavutköy'de düzenlenen yemekte bir araya geldi. Programda Arnavutköy Belediyesi’nden tiyatro eğitimi alan öğrenciler, yapılan plastik makyajla dayak yiyen doktorları canlandırarak sağlık çalışanlarının uğradığı şiddete dikkat çekti.