Üniversite Öğrencilerinin Ailelerine Büyük Destek

Arnavutköy Belediyesi “Aileye Destek, Eğitime Destek” sloganıyla başlattığı yardım kampanyasında, 3 bin 76 aileye eğitim yardımında bulundu.

   

Arnavutköy Belediyesi ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yaptığı eğitim yardımlarının yanı sıra üniversiteyi kazanmış ve üniversite eğitimine devam eden öğrencilerin ailelerine; yardım ederek, eğitime tam destek oluyor. Arnavutköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmalar sonucunda, Arnavutköy İlçesi’nden il içi ve il dışında eğitim hayatına devam eden üniversite öğrencisinin ailesine, eğitim yardımında bulunuyor. 3 bin 76 aileye yapılan yardım, öğrencilerin eğitim hayatına katkı sağlayacak. Arnavutköy Belediyesi tarafından banka hesaplarına yatırılacak yardım desteği, 3 taksitte toplamda bin 800 TL olarak, ailelerin hesaplarına geçecek. Eğitim yardımının ilk taksitinin Aralık Ayı içerisinde yatacağı müjdesi, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından vatandaşlara verildi.

Arnavutköy Belediyesi Yönetim ve Yaşam Merkezi içerisinde yer alan salonda gerçekleştirilen Aile Destek Eğitim Programına, yardım hakkı kazanan aileler katıldı. Programa konuşmacı olarak katılan Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan ise ailelere çocuklar üzerinde nasıl bir davranış sergilenmeli konusunda konuşma yaptı.

“Bu Yıl 3 Bin 76 Ailemize Eğitim Yardımı Sağlıyoruz”

Her sene düzenlediğimiz aile eğitim yardımının bu sene de startını verdik diyen Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “Aile Eğitim Yardım programımızda, Arnavutköyümüzün değerli aileleri bizleri yalnız bırakmadı. Bu yıl 3 bin 76 ailemize eğitim yardımı sağlıyoruz. Her bir ailemize 1 bin 800 TL olmak kaydı ile 3 bin 76 ailemiz bu sosyal yardımdan yararlanacak. Yaptığımız bu aile eğitim yardımında çocuklarımıza geleceklerini inşa etmede büyük katkısı olacak” diye konuştu.

Aile Eğitim Yardımı alan Elektronörofizyoloji Bölümü öğrencisi Merve Yılmaz, Yapılan bu Aile Eğitim Yardımı biz öğrencelere çok büyük destek oluyor Arnavutköy Belediyesi’nin yapmış olduğu hizmetten dolayı teşekkür ediyorum dedi.

Aile Eğitim Yardımının diğer taksitleri ise Mart Ayı Sonu ve Mayıs Ayı sonunda vatandaşların hesaplarına yatacağı, Sosyal İşeler Müdürlüğü tarafından açıklandı.

Güncelleme Tarihi : 27.12.2018

Haberler

 • Tiyatro Oyunu Duygusal Anlar Yaşattı

  Arnavutköy Belediyesi Sanat Akademisi Tiyatro Kulübü öğrencileri, Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yıldönümü dolayısıyla ’Çanakkale Vatan Sağolsun’ isimli tiyatro oyununu sahneledi.

 • Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Yemek

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla şehit aileleri ve gazilerle yemek programında bir araya geldi.

 • 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anıldı

  Arnavutköy Belediyesi Nuri Pakdil Kültür ve Sanat Merkezi’nde 18 Mart Çanakkale zaferi kutlama ve şehitleri anma programı düzenlendi. Programa Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı Katıldı.

 • Hadımköy Şehitliği’ne Çelenk Sunuldu

  18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümü nedeniyle; Hadımköy Şehitliği’ne Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından çelenk sunuldu.

 • Hadımköy’de, Devlet Hastanesi’nin Ek Hizmet Binası Açılıyor

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, katıldığı ‘Gönülden Gönüle Memleket Buluşmaları’ programında, Hadımköy bölgesine Arnavutköy Devlet Hastanesi’nin ek hizmet binasının açılacağının müjdesini verdi.