Yaşanılabilir Bir Arnavutköy İçin Atıklar Geri Dönüşüyor

Arnavutköy Belediyesi, ilçenin daha yaşanılabilir bir yer olabilmesi için başlatmış olduğu geri dönüşüm hamlesi tüm hızıyla devam ediyor. Yürütülen çalışmalar kapsamında; 2 bin 261 ton ambalaj atığı, 32 bin kilogram cam atık ve 772 kilogram atık pil geri dönüşüme kazandırıldı.

   

Arnavutköy Belediyesi, ‘Sıfır Atık’ projesine destek vermek için ilçe genelinde geri dönüşüm faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından paylaşılan 2018 yılı verilerine göre; 2 bin 261 ton ambalaj atığı, 32 bin kilogram cam atık ve 772 kilogram atık pil geri dönüşüme kazandırıldı.

Atık pillerin geri dönüşümüne ayrı önem veren Arnavutköy Belediyesi, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği’nin yürütmüş olduğu ‘Okullar Arası Atık Pil Toplama Kampanyası’na destek veriyor. Kampanya çerçevesinde, Arnavutköy’deki 28 okuldan 2018 yılında 669 kilogram pil toplandı.

En çok atık pil toplayan okulların ödüllendirildiği yarışmada 2018 yılında birinci, 120 kilogramla Suatlar İlkokulu oldu. Yarışmada; 96 kilogramla Yeniköy Örfi Çetinkaya İlk ve Orta Okulu ikinci olurken 64 kilogramla Ayazma İlkokulu üçüncü oldu.

Güncelleme Tarihi : 12.12.2018

Haberler

 • Tiyatro Oyunu Duygusal Anlar Yaşattı

  Arnavutköy Belediyesi Sanat Akademisi Tiyatro Kulübü öğrencileri, Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yıldönümü dolayısıyla ’Çanakkale Vatan Sağolsun’ isimli tiyatro oyununu sahneledi.

 • Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Yemek

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla şehit aileleri ve gazilerle yemek programında bir araya geldi.

 • 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anıldı

  Arnavutköy Belediyesi Nuri Pakdil Kültür ve Sanat Merkezi’nde 18 Mart Çanakkale zaferi kutlama ve şehitleri anma programı düzenlendi. Programa Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı Katıldı.

 • Hadımköy Şehitliği’ne Çelenk Sunuldu

  18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümü nedeniyle; Hadımköy Şehitliği’ne Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından çelenk sunuldu.

 • Hadımköy’de, Devlet Hastanesi’nin Ek Hizmet Binası Açılıyor

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, katıldığı ‘Gönülden Gönüle Memleket Buluşmaları’ programında, Hadımköy bölgesine Arnavutköy Devlet Hastanesi’nin ek hizmet binasının açılacağının müjdesini verdi.