Minikler Daha Yeşil Bir Arnavutköy İçin Fidan Dikti

Gelecek nesillerimizin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için Arnavutköy Belediyesi Bostan Gülistan Hobi Bahçesi’nde Fidan dikim etkinliği düzenlendi.

   

Arnavutköy Belediyesi Bostan Gülistan Hobi Bahçesi’nde gelecek nesillerimizin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan 10 Milyon Fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe katılan Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Aygenli,  Piri Reis İlkokulu öğrencileri ile birlikte fidan dikip fidanlara can suyu verdi. Fidan dikiminin ardından öğrenciler hobi bahçeleri ve seraları gezdi. Bahçıvanlardan bilgi alan öğrenciler, seralarda yetişen meyve sebzelerden yedi. Çocuklarda doğa sevgisinin önemine değinen Kemal Aygenli: “Çocuklarımızın toprak sevgisini, ağaç sevgisini aşılamak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Umarım bundan çocuklar da büyükler de ders alır. Bu amaçla yapmış olduğumuz bu program umarım hayırlı olur” ifadelerini kullandı.


Güncelleme Tarihi : 07.11.2018

Haberler

 • Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Yemek

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla şehit aileleri ve gazilerle yemek programında bir araya geldi.

 • 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anıldı

  Arnavutköy Belediyesi Nuri Pakdil Kültür ve Sanat Merkezi’nde 18 Mart Çanakkale zaferi kutlama ve şehitleri anma programı düzenlendi. Programa Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı Katıldı.

 • Hadımköy Şehitliği’ne Çelenk Sunuldu

  18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümü nedeniyle; Hadımköy Şehitliği’ne Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından çelenk sunuldu.

 • Hadımköy’de, Devlet Hastanesi’nin Ek Hizmet Binası Açılıyor

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, katıldığı ‘Gönülden Gönüle Memleket Buluşmaları’ programında, Hadımköy bölgesine Arnavutköy Devlet Hastanesi’nin ek hizmet binasının açılacağının müjdesini verdi.

 • Tıp Bayramı’nda Şiddete Uğrayan Doktorları Canlandırdılar

  14 Mart Tıp Bayramı'nda sağlık çalışanları, Arnavutköy'de düzenlenen yemekte bir araya geldi. Programda Arnavutköy Belediyesi’nden tiyatro eğitimi alan öğrenciler, yapılan plastik makyajla dayak yiyen doktorları canlandırarak sağlık çalışanlarının uğradığı şiddete dikkat çekti.