Minikler Daha Yeşil Bir Arnavutköy İçin Fidan Dikti

Gelecek nesillerimizin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için Arnavutköy Belediyesi Bostan Gülistan Hobi Bahçesi’nde Fidan dikim etkinliği düzenlendi.

   

Arnavutköy Belediyesi Bostan Gülistan Hobi Bahçesi’nde gelecek nesillerimizin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan 10 Milyon Fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe katılan Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Aygenli,  Piri Reis İlkokulu öğrencileri ile birlikte fidan dikip fidanlara can suyu verdi. Fidan dikiminin ardından öğrenciler hobi bahçeleri ve seraları gezdi. Bahçıvanlardan bilgi alan öğrenciler, seralarda yetişen meyve sebzelerden yedi. Çocuklarda doğa sevgisinin önemine değinen Kemal Aygenli: “Çocuklarımızın toprak sevgisini, ağaç sevgisini aşılamak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Umarım bundan çocuklar da büyükler de ders alır. Bu amaçla yapmış olduğumuz bu program umarım hayırlı olur” ifadelerini kullandı.


Güncelleme Tarihi : 07.11.2018

Haberler

 • Arnavutköy’de Kimyasal Atık Tatbikatı

  Arnavutköy Belediyesi ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) iş birliğiyle Arnavutköy’de bulunan Afet Koordinasyon Merkezi’nde olası kimyasal tehditler için tatbikat yapıldı.

 • Kaymakam Odabaş, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

  Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş ve Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, 31 Mart tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçiminde göreve gelen muhtarlarla istişare toplantısında buluştu.

 • 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Arnavutköy’de Anıldı

  Arnavutköy Belediyesi tarafından düzenlenen programda, 15 Temmuz şehitleri ve gazileri çeşitli etkinliklerle anıldı.

 • Bisiklet Turu Tüm Hızıyla Devam Ediyor

  Arnavutköy Belediyesi tarafından Şehit Ömer Halisdemir için düzenlenen bisiklet turu tüm hızıyla devam ediyor. Turun 474 kilometresini tamamlayan bisikletliler Konya’ya gitmek için yola çıktı.

 • Bisiklet Turunun 2’nci Etabı Tamamlandı

  Şehit Ömer Halisdemir’i anmak için düzenlenen bisiklet turunun 2’nci etabı tamamlandı. Kütahya’dan vatan toprağı alan bisikletliler Afyonkarahisar’a doğru yol aldı.