Minikler Daha Yeşil Bir Arnavutköy İçin Fidan Dikti

Gelecek nesillerimizin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için Arnavutköy Belediyesi Bostan Gülistan Hobi Bahçesi’nde Fidan dikim etkinliği düzenlendi.

   

Arnavutköy Belediyesi Bostan Gülistan Hobi Bahçesi’nde gelecek nesillerimizin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan 10 Milyon Fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe katılan Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Aygenli,  Piri Reis İlkokulu öğrencileri ile birlikte fidan dikip fidanlara can suyu verdi. Fidan dikiminin ardından öğrenciler hobi bahçeleri ve seraları gezdi. Bahçıvanlardan bilgi alan öğrenciler, seralarda yetişen meyve sebzelerden yedi. Çocuklarda doğa sevgisinin önemine değinen Kemal Aygenli: “Çocuklarımızın toprak sevgisini, ağaç sevgisini aşılamak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Umarım bundan çocuklar da büyükler de ders alır. Bu amaçla yapmış olduğumuz bu program umarım hayırlı olur” ifadelerini kullandı.


Güncelleme Tarihi : 07.11.2018

Haberler

 • Arnavutköy Belediyesi, “ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği...

  Arnavutköy Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü desteği ile TÜRKAK tarafından akredite Uluslararası bir Belgelendirme Kuruluşu tarafından 2 gün boyunca süren incelemeler sonucunda belgelendirme çalışmaları tamamlandı. Tüm çalışmalar ve yapılan son denetim neticesinde Arnavutköy Belediyesi “ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası” almaya hak kazandı.

 • Arnavutköy Belediyesi Akıllı Şehir İçin Düğmeye Bastı

  Geliştirdiği projelerle İstanbul’un Yarını olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Arnavutköy Belediyesi, ‘Akıllı Şehir’ için ilk adımı attı.

 • Bir Tas Çorba Bir Tutam Mutluluk

  Arnavutköy Belediyesi, soğuk kış gününde bakıma muhtaç, yaşlı ve engelli vatandaşlara sıcak yemek yardımına devam ediyor.

 • Çocuklarda Kanser Farkındalık ve Erken Teşhis

  Arnavutköy Belediyesi ve Arnavutköy İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından “Çocuklarda Kanser Farkındalık ve Erken Teşhis” semineri düzenlendi.

 • 15 Temmuz Gazilerinden Plaket

  15 Temmuz gazileri kendilerine verilen hizmetlerden dolayı Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı adına, Gazi ve Şehit Ailesi Hizmet Birim Sorumlusu Pekcan Çegici’ye plaket verdi.