Arnavutköy Belediyesi’nden İki Güzel Tiyatro

Arnavutköy Belediyesi Kasım ayı kültür sanat etkinlikleri iki güzel oyunla devam etti. Hafta sonu sahnelenen ‘Haylaz Kız Damla’ ve ‘Ormanda Macera’ adlı çocuk tiyatroları büyük beğeni topladı.

   

Arnavutköy Belediyesi Kasım ayı kültür sanat etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Hafta sonu sahnelenen ‘Haylaz Kız Damla’ ve ‘Ormanda Macera’ adlı tiyatro oyunlarına anne-babalarıyla giden çocuklar keyifli dakikalar yaşadı. Tiyatro oyunları; Arnavutköy Kültür Merkezi ve Haraççı ARGEM Kültür Merkezi’nde sahnelendi. İnteraktif olarak sahnelenen oyunlarla eğlenen çocuklar, gösteri sonunda oyuncularla birlikte dans edip fotoğraf çektirdi.

“Bir çocuğa tohum atarsın 5 sene sonra filizlenir”

Haylaz Kız Damla adlı tiyatro oyununun yazar ve yönetmeni Ahmet Şahin, çocuk tiyatrolarının önemini şu sözlerle anlattı: “Bir çocuğa tohum atarsın 5 sene sonra filizlenir. Bizler de çocuklara güzel şeyler aktarıp 5-10 sene sonra verim almanın peşindeyiz. Oyunumuzda yalan konuşmaktan, trafik kurallarından ve birçok kurallardan bahsettik. Belki bugün çok fazla faydasını görmeyecekmiş gibi olsak da 5-10 sene sonra faydasını göreceğiz diye düşünüyorum.”

“Çok keyifliydi, biz de keyif aldık”

13 yıldır aynı ekiple beraber oyunlar sahnelediklerini belirten Ormanda Macera adlı tiyatronun oyuncularından Halil Bal şunları söyledi: “Oynadığımız oyunun ismi Ormanda Maceraydı. Tilkinin yalanla dolanla çocukları sahnedeki aslanı ve diğer karakterleri kandırarak kendisini öne çıkarma çabası sonrasında hem aslanla hem ayıyla yaptığı yanlışların hataların farkına varıp özür dilemenin ne kadar erdemli bir durum olduğunu öğrendiği bir oyundu. Çok keyifliydi. Kalabalık güzeldi. Biz de keyif aldık.”

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi : 05.11.2018

Haberler

 • Arnavutköy Belediyesi, “ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği...

  Arnavutköy Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü desteği ile TÜRKAK tarafından akredite Uluslararası bir Belgelendirme Kuruluşu tarafından 2 gün boyunca süren incelemeler sonucunda belgelendirme çalışmaları tamamlandı. Tüm çalışmalar ve yapılan son denetim neticesinde Arnavutköy Belediyesi “ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası” almaya hak kazandı.

 • Arnavutköy Belediyesi Akıllı Şehir İçin Düğmeye Bastı

  Geliştirdiği projelerle İstanbul’un Yarını olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Arnavutköy Belediyesi, ‘Akıllı Şehir’ için ilk adımı attı.

 • Bir Tas Çorba Bir Tutam Mutluluk

  Arnavutköy Belediyesi, soğuk kış gününde bakıma muhtaç, yaşlı ve engelli vatandaşlara sıcak yemek yardımına devam ediyor.

 • Çocuklarda Kanser Farkındalık ve Erken Teşhis

  Arnavutköy Belediyesi ve Arnavutköy İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından “Çocuklarda Kanser Farkındalık ve Erken Teşhis” semineri düzenlendi.

 • 15 Temmuz Gazilerinden Plaket

  15 Temmuz gazileri kendilerine verilen hizmetlerden dolayı Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı adına, Gazi ve Şehit Ailesi Hizmet Birim Sorumlusu Pekcan Çegici’ye plaket verdi.