Arnavutköy Belediyesi’nden İki Güzel Tiyatro

Arnavutköy Belediyesi Kasım ayı kültür sanat etkinlikleri iki güzel oyunla devam etti. Hafta sonu sahnelenen ‘Haylaz Kız Damla’ ve ‘Ormanda Macera’ adlı çocuk tiyatroları büyük beğeni topladı.

   

Arnavutköy Belediyesi Kasım ayı kültür sanat etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Hafta sonu sahnelenen ‘Haylaz Kız Damla’ ve ‘Ormanda Macera’ adlı tiyatro oyunlarına anne-babalarıyla giden çocuklar keyifli dakikalar yaşadı. Tiyatro oyunları; Arnavutköy Kültür Merkezi ve Haraççı ARGEM Kültür Merkezi’nde sahnelendi. İnteraktif olarak sahnelenen oyunlarla eğlenen çocuklar, gösteri sonunda oyuncularla birlikte dans edip fotoğraf çektirdi.

“Bir çocuğa tohum atarsın 5 sene sonra filizlenir”

Haylaz Kız Damla adlı tiyatro oyununun yazar ve yönetmeni Ahmet Şahin, çocuk tiyatrolarının önemini şu sözlerle anlattı: “Bir çocuğa tohum atarsın 5 sene sonra filizlenir. Bizler de çocuklara güzel şeyler aktarıp 5-10 sene sonra verim almanın peşindeyiz. Oyunumuzda yalan konuşmaktan, trafik kurallarından ve birçok kurallardan bahsettik. Belki bugün çok fazla faydasını görmeyecekmiş gibi olsak da 5-10 sene sonra faydasını göreceğiz diye düşünüyorum.”

“Çok keyifliydi, biz de keyif aldık”

13 yıldır aynı ekiple beraber oyunlar sahnelediklerini belirten Ormanda Macera adlı tiyatronun oyuncularından Halil Bal şunları söyledi: “Oynadığımız oyunun ismi Ormanda Maceraydı. Tilkinin yalanla dolanla çocukları sahnedeki aslanı ve diğer karakterleri kandırarak kendisini öne çıkarma çabası sonrasında hem aslanla hem ayıyla yaptığı yanlışların hataların farkına varıp özür dilemenin ne kadar erdemli bir durum olduğunu öğrendiği bir oyundu. Çok keyifliydi. Kalabalık güzeldi. Biz de keyif aldık.”

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi : 05.11.2018

Haberler

 • Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Yemek

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla şehit aileleri ve gazilerle yemek programında bir araya geldi.

 • 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anıldı

  Arnavutköy Belediyesi Nuri Pakdil Kültür ve Sanat Merkezi’nde 18 Mart Çanakkale zaferi kutlama ve şehitleri anma programı düzenlendi. Programa Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı Katıldı.

 • Hadımköy Şehitliği’ne Çelenk Sunuldu

  18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümü nedeniyle; Hadımköy Şehitliği’ne Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından çelenk sunuldu.

 • Hadımköy’de, Devlet Hastanesi’nin Ek Hizmet Binası Açılıyor

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, katıldığı ‘Gönülden Gönüle Memleket Buluşmaları’ programında, Hadımköy bölgesine Arnavutköy Devlet Hastanesi’nin ek hizmet binasının açılacağının müjdesini verdi.

 • Tıp Bayramı’nda Şiddete Uğrayan Doktorları Canlandırdılar

  14 Mart Tıp Bayramı'nda sağlık çalışanları, Arnavutköy'de düzenlenen yemekte bir araya geldi. Programda Arnavutköy Belediyesi’nden tiyatro eğitimi alan öğrenciler, yapılan plastik makyajla dayak yiyen doktorları canlandırarak sağlık çalışanlarının uğradığı şiddete dikkat çekti.