Arnavutköy’ün Parkları Güneş Enerjisiyle Aydınlanacak

Arnavutköy Belediyesi, ilçede bulunan parklarda temiz enerji kullanmak ve aydınlatma masraflarından tasarruf sağlamak amacıyla parklarda güneş enerjisi kullanmaya başladı.

   

Arnavutköy Belediyesi parklarını güneş enerjisiyle aydınlatıyor. Arnavutköy’de bulunan parklarda temiz enerji kullanmak ve aydınlatma masraflarından tasarruf sağlamak isteyen Arnavutköy Belediyesi parklarda güneş enerjisi kullanmaya başladı. Şimdilik pilot uygulamanın yapıldığı üç parkta uygulanan güneş enerjili aydınlatma sistemi önümüzdeki aylar itibariyle tüm parklar da hayata geçirilmesi planlanıyor.

Arnavutköy Belediyesi’nden tasarruf tedbiri

Tasarruf tedbirlerini hayata geçiren Arnavutköy Belediyesi, kalıcı bir projeyi daha Arnavutköy’e kazandırarak Güneş enerjisini park aydınlatmalarında kullandı. Çalışma yöntemi çok basit olan sistem, güneş enerji panelleri sayesinde gün ışığından alınan enerjiyi aküde depolayarak; hava karardığında otomatik olarak devreye girip, armatürlerin yanmasını sağlayacak.

Güncelleme Tarihi : 31.10.2018

Haberler

 • Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Yemek

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla şehit aileleri ve gazilerle yemek programında bir araya geldi.

 • 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anıldı

  Arnavutköy Belediyesi Nuri Pakdil Kültür ve Sanat Merkezi’nde 18 Mart Çanakkale zaferi kutlama ve şehitleri anma programı düzenlendi. Programa Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı Katıldı.

 • Hadımköy Şehitliği’ne Çelenk Sunuldu

  18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümü nedeniyle; Hadımköy Şehitliği’ne Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından çelenk sunuldu.

 • Hadımköy’de, Devlet Hastanesi’nin Ek Hizmet Binası Açılıyor

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, katıldığı ‘Gönülden Gönüle Memleket Buluşmaları’ programında, Hadımköy bölgesine Arnavutköy Devlet Hastanesi’nin ek hizmet binasının açılacağının müjdesini verdi.

 • Tıp Bayramı’nda Şiddete Uğrayan Doktorları Canlandırdılar

  14 Mart Tıp Bayramı'nda sağlık çalışanları, Arnavutköy'de düzenlenen yemekte bir araya geldi. Programda Arnavutköy Belediyesi’nden tiyatro eğitimi alan öğrenciler, yapılan plastik makyajla dayak yiyen doktorları canlandırarak sağlık çalışanlarının uğradığı şiddete dikkat çekti.