Arnavutköy’ün Parkları Güneş Enerjisiyle Aydınlanacak

Arnavutköy Belediyesi, ilçede bulunan parklarda temiz enerji kullanmak ve aydınlatma masraflarından tasarruf sağlamak amacıyla parklarda güneş enerjisi kullanmaya başladı.

   

Arnavutköy Belediyesi parklarını güneş enerjisiyle aydınlatıyor. Arnavutköy’de bulunan parklarda temiz enerji kullanmak ve aydınlatma masraflarından tasarruf sağlamak isteyen Arnavutköy Belediyesi parklarda güneş enerjisi kullanmaya başladı. Şimdilik pilot uygulamanın yapıldığı üç parkta uygulanan güneş enerjili aydınlatma sistemi önümüzdeki aylar itibariyle tüm parklar da hayata geçirilmesi planlanıyor.

Arnavutköy Belediyesi’nden tasarruf tedbiri

Tasarruf tedbirlerini hayata geçiren Arnavutköy Belediyesi, kalıcı bir projeyi daha Arnavutköy’e kazandırarak Güneş enerjisini park aydınlatmalarında kullandı. Çalışma yöntemi çok basit olan sistem, güneş enerji panelleri sayesinde gün ışığından alınan enerjiyi aküde depolayarak; hava karardığında otomatik olarak devreye girip, armatürlerin yanmasını sağlayacak.

Güncelleme Tarihi : 31.10.2018

Haberler

 • Arnavutköy Belediyesi, “ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği...

  Arnavutköy Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü desteği ile TÜRKAK tarafından akredite Uluslararası bir Belgelendirme Kuruluşu tarafından 2 gün boyunca süren incelemeler sonucunda belgelendirme çalışmaları tamamlandı. Tüm çalışmalar ve yapılan son denetim neticesinde Arnavutköy Belediyesi “ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası” almaya hak kazandı.

 • Arnavutköy Belediyesi Akıllı Şehir İçin Düğmeye Bastı

  Geliştirdiği projelerle İstanbul’un Yarını olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Arnavutköy Belediyesi, ‘Akıllı Şehir’ için ilk adımı attı.

 • Bir Tas Çorba Bir Tutam Mutluluk

  Arnavutköy Belediyesi, soğuk kış gününde bakıma muhtaç, yaşlı ve engelli vatandaşlara sıcak yemek yardımına devam ediyor.

 • Çocuklarda Kanser Farkındalık ve Erken Teşhis

  Arnavutköy Belediyesi ve Arnavutköy İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından “Çocuklarda Kanser Farkındalık ve Erken Teşhis” semineri düzenlendi.

 • 15 Temmuz Gazilerinden Plaket

  15 Temmuz gazileri kendilerine verilen hizmetlerden dolayı Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı adına, Gazi ve Şehit Ailesi Hizmet Birim Sorumlusu Pekcan Çegici’ye plaket verdi.