Arnavutköy, İstanbul Havalimanı’nı Ağırlıyor

Türkiye’yi uçuş merkezi yapacak yeni havalimanı hakkında konuşan Başkan Haşim Baltacı: “Böyle muazzam bir tesisin inşa ediliyor olması ülkenin gücünü gösteriyor. Yeni havalimanı dostlara ümit, düşmana korku salıyor” dedi.

Yeni Türkiye, yeni havalimanını hizmete açarak 2023 hedeflerine uzanan yolcuğunda kritik bir eşiği daha geride bıraktı. Sadece 42 ayda hizmete giren mega proje, yılda 90 milyon yolcuya hizmet verecek. Tam kapasiteyle devreye girdiğinde 6 bağımsız pisti, 500 uçak ve senelik 200 milyon yolcu kapasitesiyle dünyada rakipsiz olacak.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul Havalimanı olarak ismi açıklanan dünyanın en büyük havalimanı hakkında konuşan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı şunları söyledi:  “Hepimiz gurur duyduk. Zaten yapım sürecinde sık sık geldiğimiz gördüğümüz ziyaret ettiğimiz alandı. Yaklaşık 50 yıldır bu bölgede ikamet ediyorum. Çocukluğumuzun geçtiği bir bölgede böyle güzel, dünya çapında bir eserin inşa edilmesi hepimizi mutlu etti. Tamamlandığında ihtişamını daha güzel ifade etmiş olacak tesis kendisiyle. Böyle muazzam bir tesisin inşa ediliyor olması ülkenin gücünü gösteriyor. Dostlara ümit, düşmana da korku salıyor. Her yönüyle ülkemizi katbekat ileri taşıyacak vizyon bir eser. Sebep olandan, yapandan,  yaptırandan, çalışandan cenabı Allah razı olsun.”

Güncelleme Tarihi : 30.10.2018

Haberler

 • Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Yemek

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla şehit aileleri ve gazilerle yemek programında bir araya geldi.

 • 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anıldı

  Arnavutköy Belediyesi Nuri Pakdil Kültür ve Sanat Merkezi’nde 18 Mart Çanakkale zaferi kutlama ve şehitleri anma programı düzenlendi. Programa Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı Katıldı.

 • Hadımköy Şehitliği’ne Çelenk Sunuldu

  18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümü nedeniyle; Hadımköy Şehitliği’ne Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından çelenk sunuldu.

 • Hadımköy’de, Devlet Hastanesi’nin Ek Hizmet Binası Açılıyor

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, katıldığı ‘Gönülden Gönüle Memleket Buluşmaları’ programında, Hadımköy bölgesine Arnavutköy Devlet Hastanesi’nin ek hizmet binasının açılacağının müjdesini verdi.

 • Tıp Bayramı’nda Şiddete Uğrayan Doktorları Canlandırdılar

  14 Mart Tıp Bayramı'nda sağlık çalışanları, Arnavutköy'de düzenlenen yemekte bir araya geldi. Programda Arnavutköy Belediyesi’nden tiyatro eğitimi alan öğrenciler, yapılan plastik makyajla dayak yiyen doktorları canlandırarak sağlık çalışanlarının uğradığı şiddete dikkat çekti.