Arnavutköy, İstanbul Havalimanı’nı Ağırlıyor

Türkiye’yi uçuş merkezi yapacak yeni havalimanı hakkında konuşan Başkan Haşim Baltacı: “Böyle muazzam bir tesisin inşa ediliyor olması ülkenin gücünü gösteriyor. Yeni havalimanı dostlara ümit, düşmana korku salıyor” dedi.

Yeni Türkiye, yeni havalimanını hizmete açarak 2023 hedeflerine uzanan yolcuğunda kritik bir eşiği daha geride bıraktı. Sadece 42 ayda hizmete giren mega proje, yılda 90 milyon yolcuya hizmet verecek. Tam kapasiteyle devreye girdiğinde 6 bağımsız pisti, 500 uçak ve senelik 200 milyon yolcu kapasitesiyle dünyada rakipsiz olacak.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul Havalimanı olarak ismi açıklanan dünyanın en büyük havalimanı hakkında konuşan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı şunları söyledi:  “Hepimiz gurur duyduk. Zaten yapım sürecinde sık sık geldiğimiz gördüğümüz ziyaret ettiğimiz alandı. Yaklaşık 50 yıldır bu bölgede ikamet ediyorum. Çocukluğumuzun geçtiği bir bölgede böyle güzel, dünya çapında bir eserin inşa edilmesi hepimizi mutlu etti. Tamamlandığında ihtişamını daha güzel ifade etmiş olacak tesis kendisiyle. Böyle muazzam bir tesisin inşa ediliyor olması ülkenin gücünü gösteriyor. Dostlara ümit, düşmana da korku salıyor. Her yönüyle ülkemizi katbekat ileri taşıyacak vizyon bir eser. Sebep olandan, yapandan,  yaptırandan, çalışandan cenabı Allah razı olsun.”

Güncelleme Tarihi : 30.10.2018

Haberler

 • Arnavutköy Belediyesi, “ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği...

  Arnavutköy Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü desteği ile TÜRKAK tarafından akredite Uluslararası bir Belgelendirme Kuruluşu tarafından 2 gün boyunca süren incelemeler sonucunda belgelendirme çalışmaları tamamlandı. Tüm çalışmalar ve yapılan son denetim neticesinde Arnavutköy Belediyesi “ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası” almaya hak kazandı.

 • Arnavutköy Belediyesi Akıllı Şehir İçin Düğmeye Bastı

  Geliştirdiği projelerle İstanbul’un Yarını olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Arnavutköy Belediyesi, ‘Akıllı Şehir’ için ilk adımı attı.

 • Bir Tas Çorba Bir Tutam Mutluluk

  Arnavutköy Belediyesi, soğuk kış gününde bakıma muhtaç, yaşlı ve engelli vatandaşlara sıcak yemek yardımına devam ediyor.

 • Çocuklarda Kanser Farkındalık ve Erken Teşhis

  Arnavutköy Belediyesi ve Arnavutköy İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından “Çocuklarda Kanser Farkındalık ve Erken Teşhis” semineri düzenlendi.

 • 15 Temmuz Gazilerinden Plaket

  15 Temmuz gazileri kendilerine verilen hizmetlerden dolayı Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı adına, Gazi ve Şehit Ailesi Hizmet Birim Sorumlusu Pekcan Çegici’ye plaket verdi.