Cumhuriyet, 95 Yaşında

 

Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yıl dönümü, tüm Türkiye’de olduğu gibi Arnavutköy’de de kutlandı.        

   

Arnavutköy’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu, Bolluca Stadyumu’nda gerçekleştirilen törenle yaşandı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve Garnizon Komutanı Hava Savunma Kıdemli Albay Nurettin Saral öğrenciler ve vatandaşları selamladı. Daha sonra Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyet’ine emeği geçen tüm Türk büyükleri ve şehitlerimizin anısına bir dakikalık Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla program başladı.

Bolluca Stadyumu’nda düzenlenen programa; Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Garnizon Komutanı Hava Savunma Kıdemli Albay Nurettin Saral, Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ, Askeri erkân, siyasi parti temsilciler, STK Başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda Arnavutköy İlçe Kaymakamı Ahmet Odabaş, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Törende, öğrencilerin; halk oyunları, folklar ve jimnastik gösterileri şiir dinletileri protokol ve vatandaşlar tarafından beğeni aldı. Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencilerinin ‘Cumhuriyet Oratoryosu’ ilgi ile dinlenildi.

Program sonunda; şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Arnavutköy Kaymakamı Ahmet, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve Garnizon Komutanı Hava Savunma Kıdemli Albay Nurettin Saral tarafından takdim edildi.

 

Güncelleme Tarihi : 30.10.2018

Haberler

 • Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Yemek

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla şehit aileleri ve gazilerle yemek programında bir araya geldi.

 • 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anıldı

  Arnavutköy Belediyesi Nuri Pakdil Kültür ve Sanat Merkezi’nde 18 Mart Çanakkale zaferi kutlama ve şehitleri anma programı düzenlendi. Programa Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı Katıldı.

 • Hadımköy Şehitliği’ne Çelenk Sunuldu

  18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümü nedeniyle; Hadımköy Şehitliği’ne Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından çelenk sunuldu.

 • Hadımköy’de, Devlet Hastanesi’nin Ek Hizmet Binası Açılıyor

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, katıldığı ‘Gönülden Gönüle Memleket Buluşmaları’ programında, Hadımköy bölgesine Arnavutköy Devlet Hastanesi’nin ek hizmet binasının açılacağının müjdesini verdi.

 • Tıp Bayramı’nda Şiddete Uğrayan Doktorları Canlandırdılar

  14 Mart Tıp Bayramı'nda sağlık çalışanları, Arnavutköy'de düzenlenen yemekte bir araya geldi. Programda Arnavutköy Belediyesi’nden tiyatro eğitimi alan öğrenciler, yapılan plastik makyajla dayak yiyen doktorları canlandırarak sağlık çalışanlarının uğradığı şiddete dikkat çekti.