Cumhuriyet, 95 Yaşında

 

Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yıl dönümü, tüm Türkiye’de olduğu gibi Arnavutköy’de de kutlandı.        

   

Arnavutköy’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu, Bolluca Stadyumu’nda gerçekleştirilen törenle yaşandı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve Garnizon Komutanı Hava Savunma Kıdemli Albay Nurettin Saral öğrenciler ve vatandaşları selamladı. Daha sonra Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyet’ine emeği geçen tüm Türk büyükleri ve şehitlerimizin anısına bir dakikalık Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla program başladı.

Bolluca Stadyumu’nda düzenlenen programa; Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Garnizon Komutanı Hava Savunma Kıdemli Albay Nurettin Saral, Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ, Askeri erkân, siyasi parti temsilciler, STK Başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda Arnavutköy İlçe Kaymakamı Ahmet Odabaş, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Törende, öğrencilerin; halk oyunları, folklar ve jimnastik gösterileri şiir dinletileri protokol ve vatandaşlar tarafından beğeni aldı. Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencilerinin ‘Cumhuriyet Oratoryosu’ ilgi ile dinlenildi.

Program sonunda; şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Arnavutköy Kaymakamı Ahmet, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve Garnizon Komutanı Hava Savunma Kıdemli Albay Nurettin Saral tarafından takdim edildi.

 

Güncelleme Tarihi : 30.10.2018

Haberler

 • Arnavutköy Belediyesi, “ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği...

  Arnavutköy Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü desteği ile TÜRKAK tarafından akredite Uluslararası bir Belgelendirme Kuruluşu tarafından 2 gün boyunca süren incelemeler sonucunda belgelendirme çalışmaları tamamlandı. Tüm çalışmalar ve yapılan son denetim neticesinde Arnavutköy Belediyesi “ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası” almaya hak kazandı.

 • Arnavutköy Belediyesi Akıllı Şehir İçin Düğmeye Bastı

  Geliştirdiği projelerle İstanbul’un Yarını olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Arnavutköy Belediyesi, ‘Akıllı Şehir’ için ilk adımı attı.

 • Bir Tas Çorba Bir Tutam Mutluluk

  Arnavutköy Belediyesi, soğuk kış gününde bakıma muhtaç, yaşlı ve engelli vatandaşlara sıcak yemek yardımına devam ediyor.

 • Çocuklarda Kanser Farkındalık ve Erken Teşhis

  Arnavutköy Belediyesi ve Arnavutköy İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından “Çocuklarda Kanser Farkındalık ve Erken Teşhis” semineri düzenlendi.

 • 15 Temmuz Gazilerinden Plaket

  15 Temmuz gazileri kendilerine verilen hizmetlerden dolayı Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı adına, Gazi ve Şehit Ailesi Hizmet Birim Sorumlusu Pekcan Çegici’ye plaket verdi.