Herkes İçin Direnç

Arnavutköy Belediyesi Konferans Salonu’nda ‘Herkes İçin Direnç’ sloganıyla Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü Programı düzenlendi.

  

Arnavutköy Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Konferans Salonu’nda ‘Herkes İçin Direnç’ sloganıyla Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü Programı düzenlendi. Programa; Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve İl Afet ve Acil Durum Müdürü İbrahim Tarı katıldı. İbrahim Tarı’nın sunum yaptığı programda Arnavutköy Arama Kurtarma Ekibine sertifika verildi. Arnavutköy Belediyesi’nin sosyal medya hesabı üzerinden düzenlenen bilgi yarışmasını kazanan vatandaşlara da hediye olarak ‘İlk Yardım Çantası’ verildi.

“Afetler konusunda hala çok büyük eksiklikler var”

Programda konuşan Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş: “Deprem, sel, heyelan ve çığ gibi yüzlerce afet yaşanan dünyamızda, insan kaynaklı afetlerin sayısında özellikle son dönemlerde önemli artışlar görülmektedir. Dünya içinde yaşayan afetlerde ülkemiz de payına düşeni almaktadır. Afetler; sosyal, kültürel ve ekonomik kayıpları da beraberinde getirmektedir. Afetler konusunda hala çok büyük eksiklikler var. Bu anlamda toplumun bilinçlenmesi lazım” ifadelerini kullandı.

100 ayrı noktadan görüntü alınabilecek

Arnavutköy’ün daha modern bir kent olabilmesi için çalışmalarını hızla sürdüren Arnavutköy Belediyesi, ilçeye hizmet verecek ‘Ulaşım Hizmetleri Merkezi’ ile Arnavutköylüler için önemli bir projeyi daha hayata geçiriyor. İçerisinde Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) bulunan yeni kademe binası, hizmet için gün sayıyor. Bu önemli projeyi yakından takip eden Başkan Baltacı: “Çok yakın bir tarihte Arnavutköy Kriz Merkezi’ni de yeni kademe binamızda hizmete sokuyoruz. Burada yaklaşık 100 ayrı noktadan görüntü alabilen kameralar yer alacak” dedi.

“Arama kurtarma ekibimiz eğitimlerine devam ediyorlar”

Arnavutköy Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi hakkında bilgi veren Başkan Haşim Baltacı: “Arnavutköy Belediyesi olarak Arama Kurtarma ekibimiz var. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan yararlanarak eğitimlerine devam ediyorlar. Gönüllü olarak arama-kurtarma faaliyetleri ile ilgili eğitim alıyorlar. Yarın bir gün bir deprem, yangın, sel ve fırtına gibi buna benzer acil durumlarda Arnavutköy’de yaşayan kardeşlerimize hatta başka bir ilde, ilçede veya devlette olabilecek afetlere nasıl müdahale edebileceklerini öğreniyorlar” şeklinde konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi : 23.10.2018

Haberler

 • Arnavutköy Belediyesi, “ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği...

  Arnavutköy Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü desteği ile TÜRKAK tarafından akredite Uluslararası bir Belgelendirme Kuruluşu tarafından 2 gün boyunca süren incelemeler sonucunda belgelendirme çalışmaları tamamlandı. Tüm çalışmalar ve yapılan son denetim neticesinde Arnavutköy Belediyesi “ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası” almaya hak kazandı.

 • Arnavutköy Belediyesi Akıllı Şehir İçin Düğmeye Bastı

  Geliştirdiği projelerle İstanbul’un Yarını olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Arnavutköy Belediyesi, ‘Akıllı Şehir’ için ilk adımı attı.

 • Bir Tas Çorba Bir Tutam Mutluluk

  Arnavutköy Belediyesi, soğuk kış gününde bakıma muhtaç, yaşlı ve engelli vatandaşlara sıcak yemek yardımına devam ediyor.

 • Çocuklarda Kanser Farkındalık ve Erken Teşhis

  Arnavutköy Belediyesi ve Arnavutköy İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından “Çocuklarda Kanser Farkındalık ve Erken Teşhis” semineri düzenlendi.

 • 15 Temmuz Gazilerinden Plaket

  15 Temmuz gazileri kendilerine verilen hizmetlerden dolayı Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı adına, Gazi ve Şehit Ailesi Hizmet Birim Sorumlusu Pekcan Çegici’ye plaket verdi.