Çinliler, Dünya’nın En Büyük Havalimanı Arnavutköy’de

Çin Halk Cumhuriyeti Sichuan Eyaleti’nin üst düzey yöneticileri, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’yı makamında ziyaret etti.

   

Çin Halk Cumhuriyeti Sichuan Eyaleti Panzhihua Doğu Bölge Başkanı, il belediye başkanı, ilçe belediye başkanları, ekonomi ve komisyon başkanı ile  tarım ve pastoral başkanı Arnavutköy İlçesi’ne ziyaret düzenledi. Düzenlen ziyaret kapsamında Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’yı da ziyaret eden heyet, Başkan Baltacı tarafından başkanlık makamında ağırlandı.

Yaklaşık bir saat süren görüşmede, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Çin Halk Cumhuriyeti Panzhihua Sichuan Eyaleti Doğu Başkanı ve beraberindeki heyete, Arnavutköy ile ilgili bilgiler verdi. Arnavutköy İlçesi’ne yapılan dev projelerden bahseden Başkan Baltacı: “Arnavutköy İstanbul’un Yarını olacak” dedi. Başkan Baltacı: “ Açılışı gerçekleştirilecek havalimanı ve Arnavutköy’ün çevresini kuşaklayacak yolları ve raylı sistemle Arnavutköy büyük bir ivme kazanacak. Makro projelerinin yanı sıra planlanmış bir şehir anlayışıyla önümüzde ki yıllarda Arnavutköy, Dünya’nın konuştuğu bir yer olacak” diye konuştu.

Çin Halk Cumhuriyeti Panzhihua Sichuan Eyaleti Doğu Bölge Başkanı ise Sichuan Eyaleti’nden bahsetti. Kısaca coğrafi özelliğini ve gelir kaynaklarına anlatan Sichuan Eyaleti Doğu Bölge Başkanı: “Bizim eyalette havalimanı 2 pistli. Artık bizim bölgemizde de sizin buradaki gibi bir havalimanına ihtiyaç var” diye belirtti. Son olarak Bölge Başkanı, Başkan Baltacı’yı misafirperverliklerinden dolayı teşekkür etti.

Kısa bilgilendirme toplantısında sonra Çin Halk Cumhuriyeti Panzhihua Sichuan Eyaleti Doğu Başkanı ve beraberindeki heyet Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’ya hediye takdim etti. Başkan Baltacı ise Çinli Heyete günün anısına Türk Çinisi ile işlenmiş vazo hediye etti.

Güncelleme Tarihi : 23.10.2018

Haberler

 • Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Yemek

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla şehit aileleri ve gazilerle yemek programında bir araya geldi.

 • 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anıldı

  Arnavutköy Belediyesi Nuri Pakdil Kültür ve Sanat Merkezi’nde 18 Mart Çanakkale zaferi kutlama ve şehitleri anma programı düzenlendi. Programa Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı Katıldı.

 • Hadımköy Şehitliği’ne Çelenk Sunuldu

  18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümü nedeniyle; Hadımköy Şehitliği’ne Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından çelenk sunuldu.

 • Hadımköy’de, Devlet Hastanesi’nin Ek Hizmet Binası Açılıyor

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, katıldığı ‘Gönülden Gönüle Memleket Buluşmaları’ programında, Hadımköy bölgesine Arnavutköy Devlet Hastanesi’nin ek hizmet binasının açılacağının müjdesini verdi.

 • Tıp Bayramı’nda Şiddete Uğrayan Doktorları Canlandırdılar

  14 Mart Tıp Bayramı'nda sağlık çalışanları, Arnavutköy'de düzenlenen yemekte bir araya geldi. Programda Arnavutköy Belediyesi’nden tiyatro eğitimi alan öğrenciler, yapılan plastik makyajla dayak yiyen doktorları canlandırarak sağlık çalışanlarının uğradığı şiddete dikkat çekti.