Çinliler, Dünya’nın En Büyük Havalimanı Arnavutköy’de

Çin Halk Cumhuriyeti Sichuan Eyaleti’nin üst düzey yöneticileri, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’yı makamında ziyaret etti.

   

Çin Halk Cumhuriyeti Sichuan Eyaleti Panzhihua Doğu Bölge Başkanı, il belediye başkanı, ilçe belediye başkanları, ekonomi ve komisyon başkanı ile  tarım ve pastoral başkanı Arnavutköy İlçesi’ne ziyaret düzenledi. Düzenlen ziyaret kapsamında Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’yı da ziyaret eden heyet, Başkan Baltacı tarafından başkanlık makamında ağırlandı.

Yaklaşık bir saat süren görüşmede, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Çin Halk Cumhuriyeti Panzhihua Sichuan Eyaleti Doğu Başkanı ve beraberindeki heyete, Arnavutköy ile ilgili bilgiler verdi. Arnavutköy İlçesi’ne yapılan dev projelerden bahseden Başkan Baltacı: “Arnavutköy İstanbul’un Yarını olacak” dedi. Başkan Baltacı: “ Açılışı gerçekleştirilecek havalimanı ve Arnavutköy’ün çevresini kuşaklayacak yolları ve raylı sistemle Arnavutköy büyük bir ivme kazanacak. Makro projelerinin yanı sıra planlanmış bir şehir anlayışıyla önümüzde ki yıllarda Arnavutköy, Dünya’nın konuştuğu bir yer olacak” diye konuştu.

Çin Halk Cumhuriyeti Panzhihua Sichuan Eyaleti Doğu Bölge Başkanı ise Sichuan Eyaleti’nden bahsetti. Kısaca coğrafi özelliğini ve gelir kaynaklarına anlatan Sichuan Eyaleti Doğu Bölge Başkanı: “Bizim eyalette havalimanı 2 pistli. Artık bizim bölgemizde de sizin buradaki gibi bir havalimanına ihtiyaç var” diye belirtti. Son olarak Bölge Başkanı, Başkan Baltacı’yı misafirperverliklerinden dolayı teşekkür etti.

Kısa bilgilendirme toplantısında sonra Çin Halk Cumhuriyeti Panzhihua Sichuan Eyaleti Doğu Başkanı ve beraberindeki heyet Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’ya hediye takdim etti. Başkan Baltacı ise Çinli Heyete günün anısına Türk Çinisi ile işlenmiş vazo hediye etti.

Güncelleme Tarihi : 23.10.2018

Haberler

 • Arnavutköy Belediyesi, “ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği...

  Arnavutköy Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü desteği ile TÜRKAK tarafından akredite Uluslararası bir Belgelendirme Kuruluşu tarafından 2 gün boyunca süren incelemeler sonucunda belgelendirme çalışmaları tamamlandı. Tüm çalışmalar ve yapılan son denetim neticesinde Arnavutköy Belediyesi “ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası” almaya hak kazandı.

 • Arnavutköy Belediyesi Akıllı Şehir İçin Düğmeye Bastı

  Geliştirdiği projelerle İstanbul’un Yarını olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Arnavutköy Belediyesi, ‘Akıllı Şehir’ için ilk adımı attı.

 • Bir Tas Çorba Bir Tutam Mutluluk

  Arnavutköy Belediyesi, soğuk kış gününde bakıma muhtaç, yaşlı ve engelli vatandaşlara sıcak yemek yardımına devam ediyor.

 • Çocuklarda Kanser Farkındalık ve Erken Teşhis

  Arnavutköy Belediyesi ve Arnavutköy İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından “Çocuklarda Kanser Farkındalık ve Erken Teşhis” semineri düzenlendi.

 • 15 Temmuz Gazilerinden Plaket

  15 Temmuz gazileri kendilerine verilen hizmetlerden dolayı Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı adına, Gazi ve Şehit Ailesi Hizmet Birim Sorumlusu Pekcan Çegici’ye plaket verdi.