Arnavutköy’de Muhtarlar Günü Kutlandı

Arnavutköy Belediyesi tarafından 19 Ekim Muhtarlar günü programa düzenlendi. Programa Belediye Başkanı Haşim Baltacı da katıldı.

19 Ekim Muhtarlar günü nedeniyle Durusu Park Otel’de kutlama programı gerçekleştirildi. Programa Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve muhtarlar katıldı. Hem milleti, hem devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten tüm mahalle ve köy muhtarları Arnavutköy Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu yemek programından dolayı memnun olduklarını dile getirdiler.

Muhtarlar, devlet için sinir uçlarıdır”

Muhtarlar günü programında konuşan Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş: “Köylerde muhtarlarımız üzerine düşeni en güzel şekilde yerine getirmişlerdir. Muhtarlar hem merkezi idari açısından hem de yerel idari açısından devlet için sinir uçları gibidirler. Bizim vatandaşa ilk temas noktamız muhtarlar o yüzden devlet olarak muhtarlarımızı çok önemsiyoruz. Onların her zaman yanındayız. Onlarla her zaman gönül birlikteliği içerisinde hizmet birlikteliği yapma taraftarıyız. Gönül birlikteliği olmazsa, hizmet birlikteliği olması mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydası olandır”

Önemli bir günde bir araya geldiklerini belirten Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı şunları söyledi: “Bugün muhtarlarımız için önemli bir gün. Bugünü anlamak, anlatmak ve yaptığınız vazifenin önemini ifade etmek adına böyle bir günün olması bir nevi vefanın gereğidir. İnsanların en hayırlısı, insanlara faydası olandır. Bu alan hizmet alanı, insanların memnuniyetini oluşturacak bir ortama hizmet ettiğimiz zaman da fevkalade bir iş yaptığımızın manevi hazzını yaşıyoruz. Bunu iyi anlamak ve mahiyetini unutmamak lazım.

“Belediyemizin ve kurumların gözü ve kulağı durumdayız” 

Arnavutköy Muhtarlar Derneği Başkanı Şahimerdan Fidaner ise: “Eğer toplum yararına bir yararımız oluyorsa bunda, Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızın katkıları çok büyüktür. Takdir edilirse bizler, mahallelerimizde belediyemizin ve kurumların gözü ve kulağı durumdayız”  şeklinde konuştu.


Güncelleme Tarihi : 19.10.2018

Haberler

 • Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Yemek

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla şehit aileleri ve gazilerle yemek programında bir araya geldi.

 • 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anıldı

  Arnavutköy Belediyesi Nuri Pakdil Kültür ve Sanat Merkezi’nde 18 Mart Çanakkale zaferi kutlama ve şehitleri anma programı düzenlendi. Programa Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı Katıldı.

 • Hadımköy Şehitliği’ne Çelenk Sunuldu

  18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümü nedeniyle; Hadımköy Şehitliği’ne Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından çelenk sunuldu.

 • Hadımköy’de, Devlet Hastanesi’nin Ek Hizmet Binası Açılıyor

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, katıldığı ‘Gönülden Gönüle Memleket Buluşmaları’ programında, Hadımköy bölgesine Arnavutköy Devlet Hastanesi’nin ek hizmet binasının açılacağının müjdesini verdi.

 • Tıp Bayramı’nda Şiddete Uğrayan Doktorları Canlandırdılar

  14 Mart Tıp Bayramı'nda sağlık çalışanları, Arnavutköy'de düzenlenen yemekte bir araya geldi. Programda Arnavutköy Belediyesi’nden tiyatro eğitimi alan öğrenciler, yapılan plastik makyajla dayak yiyen doktorları canlandırarak sağlık çalışanlarının uğradığı şiddete dikkat çekti.