Zabıta Teşkilatı 192 Yaşında

Zabıta Teşkilatının 192’inci kuruluş yıldönümü, Arnavutköy Belediyesi’nin zabıtalara yönelik düzenlediği yemekli programla kutlandı.

   

Arnavutköy Belediyesi, Zabıta Teşkilatının 192’inci kuruluş yıldönümünde zabıtaları unutmadı. Program kapsamında ilçede görev yapan zabıta personeli için yemekli program gerçekleştirildi. Zabıtalar aileleriyle birlikte boğazın eşsiz güzelliklerini yakından görerek, keyifli anlar yaşadı. Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Baran ve Dr. Kemal Aygenli’nin katıldığı program toplu fotoğraf çekilmesiyle son buldu.

Zabıta Teşkilatımızın 192. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle başkanlığımızın organize ettiği programda konuşan  Arnavutköy Belediyesi Zabıta Müdürü Ekrem Baltacı: “ Bildiğiniz üzere şehrin düzenini muhafaza eden, esenlik, huzur, sağlık ve düzeni koruyan,         belediye kabahatlerinin işlenmesini önleyen ve takip eden, bu amaçla belediyemizin yetkili   organları tarafından alınan kararlar ve yasal yetki çerçevesinde bunlara uymayanlarla ilgili    öngörülen cezai müeyyideleri ve diğer yaptırımları uygulayan bir teşkilatız.

Zabıta; bağlı olduğu belediyenin sahadaki temsilcisi görünen yüzü ve aynasıdır. Zabıta; şehrin bulvarında, caddesinde, çarşısında, pazarında ve meydanlarında sürekli halkımız ile iç içe ve iletişim halindedir dolayısıyla vatandaşa karşı gösterdiğimiz sözel ve bedensel iletişim çok önemlidir. Bilgi, ahlak, davranış, personel, mevzuat, eğitim ve teknoloji gibi konularda güncel ve tam donanımlı olmalıyız.   Ülkemizde nüfus yoğunluğunun hızla artması ve kırsal bölgelerden büyük şehirlere çıkmasına ve yaşamlarını idame ettirmek için çeşitli arayışlara girmelerine sebep olmadır. Bununla birlikte merdiven altı diye tabir edilen imalathane ve edilmesine ve vatandaşlarımızın sağlığının bozulmasına neden olmaktadır. Dolayısıyla 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu'na aykırı işlenen fiillerde hızla artış meydana gelmekte, bu durum belediye zabıtasının iş yoğunluğunun artmasına ve personel ihtiyacının doğmasına sebep olmaktadır. Başarı için değişime ayak uydurmak zorundayız. 10 — 15 yıl önceki işleyişe göre günümüz işleyişi çok ciddi evrim geçirmiştir. Teknolojinin sürekli geliştiği günümüzde hem çalışma hayatımızı kolaylaştırdığını hem de daha hızlı neticeye ulaşmada bizleri teşvik ettiğini görüyoruz. Devamlı değişime ve gelişime açık olmak durumundayız. Bu sebeple kendimizi sürekli yenilemeliyiz. Nereye gideceğimizi bilmiyorsak, hangi yoldan gidersek gidelim mücadele ruhumuz yoksa hiçbir şeyi başaramayız. Bugüne kadarki çalışmalarınız ve özverileriniz için her birinize sonsuz şükranlarımı arz ediyorum. Belediye başkanımıza ve yardımcılarımıza teşekkür ediyorum. Bizim başarımızda onların paylarının olduğunu çok iyi biliyor ve görüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle teşkilatımızın 192. kuruluş yıl dönümünü tekraren tebrik ediyorum. Geçmişte teşkilatımızda çalışmış ve Hakk'ın rahmetine kavuşmuş personelimize Allah'tan rahmet; emekli olan ya da görevden ayrılmış personelimize sağlıklı, uzun ömürler; halen görevde olan siz değerli kardeşlerime başarılar diliyorum” dedi

Güncelleme Tarihi : 17.09.2018

Haberler

 • Arnavutköy’de Kimyasal Atık Tatbikatı

  Arnavutköy Belediyesi ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) iş birliğiyle Arnavutköy’de bulunan Afet Koordinasyon Merkezi’nde olası kimyasal tehditler için tatbikat yapıldı.

 • Kaymakam Odabaş, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

  Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş ve Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, 31 Mart tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçiminde göreve gelen muhtarlarla istişare toplantısında buluştu.

 • 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Arnavutköy’de Anıldı

  Arnavutköy Belediyesi tarafından düzenlenen programda, 15 Temmuz şehitleri ve gazileri çeşitli etkinliklerle anıldı.

 • Bisiklet Turu Tüm Hızıyla Devam Ediyor

  Arnavutköy Belediyesi tarafından Şehit Ömer Halisdemir için düzenlenen bisiklet turu tüm hızıyla devam ediyor. Turun 474 kilometresini tamamlayan bisikletliler Konya’ya gitmek için yola çıktı.

 • Bisiklet Turunun 2’nci Etabı Tamamlandı

  Şehit Ömer Halisdemir’i anmak için düzenlenen bisiklet turunun 2’nci etabı tamamlandı. Kütahya’dan vatan toprağı alan bisikletliler Afyonkarahisar’a doğru yol aldı.