Arnavutköy’de Sinema Geceleri Başladı

Arnavutköy Belediyesi tarafından bu sene ilk defa düzenlenen sinema gecelerine binlerce vatandaş katıldı. Etkinliğin ilk gününde 120 adlı filmi izleyen vatandaşlar, keyifli dakikalar yaşadı.

   

70 ve 80’li yıllara damgasını vuran, açık hava sinema geceleri Arnavutköy’de yeniden hayat buldu. Bu kapsamda düzenlenen sinema gecelerine vatandaşlardan yoğun bir katılım sağlandı. 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda bir araya gelen vatandaşlar, etkinliğin ilk filmi olan; 2008’de vizyona giren, yönetmenliğini Özhan Eren ve Murat Saraçoğlu’nun yaptığı, 120 adlı filmi izledi. Ücretsiz olarak gerçekleştirilen film gösteriminde, izleyiciye sinema gecelerinin olmazsa olmazı patlamış mısır ve gazoz ikram edildi. Vatandaşlar etkinlikten dolayı memnun olduklarını dile getirdi. Ayrıca etkinlik öncesi de çocuklar için birbirinden eğlenceli aktiviteler yapıldı.

9 Eylül’e kadar devam edecek

Hem yetişkinler hem de çocuklar için düzenlenen sinema gecelerinde birbirinden güzel filmler gösterime girecek. Etkinlik çerçevesinde: 2005’de vizyona giren, yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı Babam ve Oğlum, 2007’de vizyona giren, yönetmenliğini Aamir Khan’ın yaptığı Her Çocuk Özeldir, 2007’de vizyona giren, yönetmenliğini Gabriele Muccino’nun yaptığı Umudunu Kaybetme ve 2004’de vizyona giren yönetmenliğini Peter Hewitt’in yaptığı Garfield adlı filmler seyirci ile buluşacak. Yıldızların altında, açık havada ailece sinema keyfi yaşamak isteyen vatandaşlar için etkinlik 9 Eylül’e kadar devam edecek.

Güncelleme Tarihi : 07.09.2018

Haberler

 • Başkan Baltacı Yeni Kaymakamı Ziyaret Etti

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, yeni atanan Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş’ı makamında ziyaret etti.

 • 280 Öğrenci Arnavutköy’de Ağırlandı

  İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Ağrı, Tunceli, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Diyarbakır ve Batman’dan gelen 280 öğrenci Arnavutköy’de ağırlandı.

 • Gaziler Günü’nde Çelenkler Sunuldu

  19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Arnavutköy Kozlar Parkı’nda düzenlenen program ile Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu.

 • Arnavutköy’de Gaziler Günü Kutlandı

  19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Arnavutköy Belediyesi tarafından şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek verildi.

 • Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

  İbrahim Çağlar Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nda 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla tören düzenlendi. Törene Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı katıldı.