Arnavutköy’de Sinema Geceleri Başladı

Arnavutköy Belediyesi tarafından bu sene ilk defa düzenlenen sinema gecelerine binlerce vatandaş katıldı. Etkinliğin ilk gününde 120 adlı filmi izleyen vatandaşlar, keyifli dakikalar yaşadı.

   

70 ve 80’li yıllara damgasını vuran, açık hava sinema geceleri Arnavutköy’de yeniden hayat buldu. Bu kapsamda düzenlenen sinema gecelerine vatandaşlardan yoğun bir katılım sağlandı. 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda bir araya gelen vatandaşlar, etkinliğin ilk filmi olan; 2008’de vizyona giren, yönetmenliğini Özhan Eren ve Murat Saraçoğlu’nun yaptığı, 120 adlı filmi izledi. Ücretsiz olarak gerçekleştirilen film gösteriminde, izleyiciye sinema gecelerinin olmazsa olmazı patlamış mısır ve gazoz ikram edildi. Vatandaşlar etkinlikten dolayı memnun olduklarını dile getirdi. Ayrıca etkinlik öncesi de çocuklar için birbirinden eğlenceli aktiviteler yapıldı.

9 Eylül’e kadar devam edecek

Hem yetişkinler hem de çocuklar için düzenlenen sinema gecelerinde birbirinden güzel filmler gösterime girecek. Etkinlik çerçevesinde: 2005’de vizyona giren, yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı Babam ve Oğlum, 2007’de vizyona giren, yönetmenliğini Aamir Khan’ın yaptığı Her Çocuk Özeldir, 2007’de vizyona giren, yönetmenliğini Gabriele Muccino’nun yaptığı Umudunu Kaybetme ve 2004’de vizyona giren yönetmenliğini Peter Hewitt’in yaptığı Garfield adlı filmler seyirci ile buluşacak. Yıldızların altında, açık havada ailece sinema keyfi yaşamak isteyen vatandaşlar için etkinlik 9 Eylül’e kadar devam edecek.

Güncelleme Tarihi : 07.09.2018

Haberler

 • Arnavutköy’de Kimyasal Atık Tatbikatı

  Arnavutköy Belediyesi ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) iş birliğiyle Arnavutköy’de bulunan Afet Koordinasyon Merkezi’nde olası kimyasal tehditler için tatbikat yapıldı.

 • Kaymakam Odabaş, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

  Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş ve Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, 31 Mart tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçiminde göreve gelen muhtarlarla istişare toplantısında buluştu.

 • 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Arnavutköy’de Anıldı

  Arnavutköy Belediyesi tarafından düzenlenen programda, 15 Temmuz şehitleri ve gazileri çeşitli etkinliklerle anıldı.

 • Bisiklet Turu Tüm Hızıyla Devam Ediyor

  Arnavutköy Belediyesi tarafından Şehit Ömer Halisdemir için düzenlenen bisiklet turu tüm hızıyla devam ediyor. Turun 474 kilometresini tamamlayan bisikletliler Konya’ya gitmek için yola çıktı.

 • Bisiklet Turunun 2’nci Etabı Tamamlandı

  Şehit Ömer Halisdemir’i anmak için düzenlenen bisiklet turunun 2’nci etabı tamamlandı. Kütahya’dan vatan toprağı alan bisikletliler Afyonkarahisar’a doğru yol aldı.