Küçük Bir Hediye, Büyük Bir Mutluluk

Arnavutköy Belediyesi, "Hoş geldin Bebek" projesi kapsamında yeni doğan bebeklerin ailelerini ziyaret ederek, içerisinde çeşitli ürünlerin bulunduğu bebek çantası hediye ediyor.

Sosyal hizmetlerle adından sıkça söz ettiren Arnavutköy Belediyesi, ilçede dünyaya gelen bebekleri güzel bir sürprizle karşılıyor. ‘Küçük bir hediye, büyük bir mutluluk’ sloganıyla başlatılan hizmet kapsamında belediye ekipleri, yeni doğan bebeklerin ailelerini ziyaret ederek ‘Hoş Geldin Bebek Seti’ hediye ediyor. Yeni doğan ya da 2 aylığa kadar olan bebekler için hazırlanan hediye setinde; ıslak mendil, şampuan, bebek yağı, alt açma bezi, tırnak makası, ateş ölçer ve ‘Bebeğimin Günlüğü’ isimli bir hatıra kitabı bulunuyor. Hizmet hakkında bilgi ve randevu almak isteyen vatandaşlar, Arnavutköy Belediyesi Çağrı Merkezi’nin 444 4 597 numaralı telefonunu arayarak bu hizmetten yararlanabiliyor.

“Almış olduğumuz hediyelerin hepsi birbirinden güzel”

Bir haftada 100’den fazla başvuru yapılan projeden vatandaşlar memnun. Hizmet hakkında görüşlerini belirten, Bebek Zeynep Erva Hamza’nın annesi Emel Hamza: “Belediyemizin yapmış olduğu bu proje gerçekten çok düşünceli ve anlamlı. Yapmış olduğunuz projeden çok memnun kaldık. Almış olduğumuz hediyelerin hepsi birbirinden güzel ve sevimli. Belediyemize bizleri düşündüğü için teşekkür ediyoruz. Özellikle bu ‘Bebeğimin Günlüğü’ adlı kitabımız çok hoş bir hediye” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi : 13.08.2018

Haberler

 • Başkan Baltacı Yeni Kaymakamı Ziyaret Etti

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, yeni atanan Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş’ı makamında ziyaret etti.

 • 280 Öğrenci Arnavutköy’de Ağırlandı

  İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Ağrı, Tunceli, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Diyarbakır ve Batman’dan gelen 280 öğrenci Arnavutköy’de ağırlandı.

 • Gaziler Günü’nde Çelenkler Sunuldu

  19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Arnavutköy Kozlar Parkı’nda düzenlenen program ile Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu.

 • Arnavutköy’de Gaziler Günü Kutlandı

  19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Arnavutköy Belediyesi tarafından şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek verildi.

 • Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

  İbrahim Çağlar Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nda 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla tören düzenlendi. Törene Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı katıldı.