Kurban Satış ve Kesim Alanı Hizmete Hazır

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Arnavutköy Belediyesi’ne tahsis edilen Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda hazırlıklar tamamlandı.

 

Arnavutköy, Haraççı’da bulunan Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda hazırlıklar tamamlandı. Modern ve donanımlı sabit çadırlarda, birçok ihtiyaca cevap verecek şekilde hizmet verecek kurban alanında satışlar 6 Ağustos’ta başladı. 15 bin 30 metrekare alana kurulu olan, son teknolojiyle düzenlenmiş kesimhanelerin bulunduğu satış alanında; 2 Büyükbaş Kesim Alanı, 46 Padok, 5 Kamyon Servis Alanı yer alıyor. Ayrıca tesis içerisinde Polis bekleme noktası, Ambulans bekleme noktası, Veteriner, Zabıta, İbadethane, Tuvalet, Duş Alanı, Kafeterya, Büfe, İdari Ofis, Kayıt Ofisi ve Güvenlik alanı bulunmakta.

“Her türlü ihtiyacımız karşılanıyor”

Amasya’dan büyükbaş hayvanlarını satmak için Haraççı’da bulunan satış ve kesim alanına getiren Ünal Çıplak Tesis ile ilgili memnuniyetini şu sözlerle dile getirdi: “Arnavutköy Belediyesi böyle bir yeri bize hizmet olarak sunmuş. Bu konuda çok memnunuz. Her türlü ihtiyacımız karşılanıyor.  İlk defa böyle bir tesise geldim.  Böyle bir yerde mal satmak nasip oldu bize. Arnavutköy Belediyesine teşekkür ediyorum.”

“Burası daha hijyenik”

Ziraat Mühendisi Volkan Çoşkun ise Edirne, Keşan’dan büyükbaş hayvanlarını satmak için getirdiklerini söyledi. Tesisin hijyenik olduğunu belirten Çoskun: “Burayı kiraladık. İnşallah hayvanlarımızı satacağız, hayırlı bereketli bir şekilde buradan ayrılacağız. Güzel bir tesis olmuş.  Diğer çadırlara göre gayet güzel. Hayvanlar için gayet uygun bir yer.  Kesimhanesi var. Vatandaşlar kurbanlarını dışarıda, kapı önünde keseceğine bu tür tesislerde kesmeleri çok daha uygun olur.  Burası daha hijyenik. Hem satıcı hem de alıcı için çok daha iyi bir yer” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi : 13.08.2018

Haberler

 • Arnavutköy’de Kimyasal Atık Tatbikatı

  Arnavutköy Belediyesi ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) iş birliğiyle Arnavutköy’de bulunan Afet Koordinasyon Merkezi’nde olası kimyasal tehditler için tatbikat yapıldı.

 • Kaymakam Odabaş, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

  Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş ve Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, 31 Mart tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçiminde göreve gelen muhtarlarla istişare toplantısında buluştu.

 • 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Arnavutköy’de Anıldı

  Arnavutköy Belediyesi tarafından düzenlenen programda, 15 Temmuz şehitleri ve gazileri çeşitli etkinliklerle anıldı.

 • Bisiklet Turu Tüm Hızıyla Devam Ediyor

  Arnavutköy Belediyesi tarafından Şehit Ömer Halisdemir için düzenlenen bisiklet turu tüm hızıyla devam ediyor. Turun 474 kilometresini tamamlayan bisikletliler Konya’ya gitmek için yola çıktı.

 • Bisiklet Turunun 2’nci Etabı Tamamlandı

  Şehit Ömer Halisdemir’i anmak için düzenlenen bisiklet turunun 2’nci etabı tamamlandı. Kütahya’dan vatan toprağı alan bisikletliler Afyonkarahisar’a doğru yol aldı.