Kurban Satış ve Kesim Alanı Hizmete Hazır

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Arnavutköy Belediyesi’ne tahsis edilen Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda hazırlıklar tamamlandı.

 

Arnavutköy, Haraççı’da bulunan Kurban Satış ve Kesim Alanı’nda hazırlıklar tamamlandı. Modern ve donanımlı sabit çadırlarda, birçok ihtiyaca cevap verecek şekilde hizmet verecek kurban alanında satışlar 6 Ağustos’ta başladı. 15 bin 30 metrekare alana kurulu olan, son teknolojiyle düzenlenmiş kesimhanelerin bulunduğu satış alanında; 2 Büyükbaş Kesim Alanı, 46 Padok, 5 Kamyon Servis Alanı yer alıyor. Ayrıca tesis içerisinde Polis bekleme noktası, Ambulans bekleme noktası, Veteriner, Zabıta, İbadethane, Tuvalet, Duş Alanı, Kafeterya, Büfe, İdari Ofis, Kayıt Ofisi ve Güvenlik alanı bulunmakta.

“Her türlü ihtiyacımız karşılanıyor”

Amasya’dan büyükbaş hayvanlarını satmak için Haraççı’da bulunan satış ve kesim alanına getiren Ünal Çıplak Tesis ile ilgili memnuniyetini şu sözlerle dile getirdi: “Arnavutköy Belediyesi böyle bir yeri bize hizmet olarak sunmuş. Bu konuda çok memnunuz. Her türlü ihtiyacımız karşılanıyor.  İlk defa böyle bir tesise geldim.  Böyle bir yerde mal satmak nasip oldu bize. Arnavutköy Belediyesine teşekkür ediyorum.”

“Burası daha hijyenik”

Ziraat Mühendisi Volkan Çoşkun ise Edirne, Keşan’dan büyükbaş hayvanlarını satmak için getirdiklerini söyledi. Tesisin hijyenik olduğunu belirten Çoskun: “Burayı kiraladık. İnşallah hayvanlarımızı satacağız, hayırlı bereketli bir şekilde buradan ayrılacağız. Güzel bir tesis olmuş.  Diğer çadırlara göre gayet güzel. Hayvanlar için gayet uygun bir yer.  Kesimhanesi var. Vatandaşlar kurbanlarını dışarıda, kapı önünde keseceğine bu tür tesislerde kesmeleri çok daha uygun olur.  Burası daha hijyenik. Hem satıcı hem de alıcı için çok daha iyi bir yer” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi : 13.08.2018

Haberler

 • Başkan Baltacı Yeni Kaymakamı Ziyaret Etti

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, yeni atanan Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş’ı makamında ziyaret etti.

 • 280 Öğrenci Arnavutköy’de Ağırlandı

  İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Ağrı, Tunceli, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Diyarbakır ve Batman’dan gelen 280 öğrenci Arnavutköy’de ağırlandı.

 • Gaziler Günü’nde Çelenkler Sunuldu

  19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Arnavutköy Kozlar Parkı’nda düzenlenen program ile Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu.

 • Arnavutköy’de Gaziler Günü Kutlandı

  19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Arnavutköy Belediyesi tarafından şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek verildi.

 • Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

  İbrahim Çağlar Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nda 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla tören düzenlendi. Törene Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı katıldı.