Bisiklet Turunun Başkent Etabı Tamamlandı

İstanbul’dan Niğde’ye pedal çeviren bisikletliler 195 kilometre ile turun 3’üncü gününü tamamlayarak geceyi Ankara'da geçirdi.

15 Temmuz’un simge ismi Ömer Halisdemir için düzenlenen bisiklet turunun 3’üncü etabı tamamlandı. Bisikletlileri Ankara’da İstanbul 3. Bölge AK Parti Milletvekili Halis Dalkılıç karşıladı. Gazi Türkiye Büyük Millet Meclisi önünde vatan toprağını teslim alan bisikletliler bir sonraki etap olan Aksaray için yola çıktı. Bisikletliler Aksaray’dan da alacağı vatan toprağını Niğde’ye Ömer Halisdemir’in ailesine teslim edecek. Aile 5 şehirden alınan toprağı törenle Şehit Ömer Halisdemir’in kabrine dökecek.

“Emeği geçen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum”

Ankara’da Gazi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin önünde bisikletlileri karşılayan İstanbul 3. Bölge AK Parti Milletvekili Halis Dalkılıç: “15 Temmuz'un kaderini değiştiren kahramanımız Ömer Halisdemir için bisikletli arkadaşlarımız pedal çeviriyorlar. Gerçekten takdire şayan bir çalışma. Arnavutköy Belediye Başkanımız Haşim Bey'i ve emeği geçen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Sporcu arkadaşları tebrik ediyorum” dedi.

“Allah birlik beraberliğimizi bozmasın”

15 Temmuz gecesinin unutulmaması gerektiğini vurgulayan Dalkılıç: “15 Temmuz'un arifesindeyiz. O karanlık geceyi hiç unutmamamız, unutturmamamız, sürekli canlı tutmamız gerekiyor. Milletimizin kaderini negatif değiştirmek isteyenlere millet olmanın ne olduğunu tüm insanlığın hafızasına, ülkemizin hafızasına, milletimizin hafızasına bir kez daha not düşüyoruz. Bu nedenle sporcu arkadaşlarımız pedalları hiç durman çevirecekler hedeflerine ulaşacaklar. Bu aziz milletin vatanına sevdasını tüm dünya gördü.  Ömer Halisdemir’e Allah rahmet etsin. Birlik beraberliğimizi, bu ülkenin huzurunu Allah bozmasın” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi : 12.07.2018

Haberler

 • Başkan Baltacı Yeni Kaymakamı Ziyaret Etti

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, yeni atanan Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş’ı makamında ziyaret etti.

 • 280 Öğrenci Arnavutköy’de Ağırlandı

  İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Ağrı, Tunceli, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Diyarbakır ve Batman’dan gelen 280 öğrenci Arnavutköy’de ağırlandı.

 • Gaziler Günü’nde Çelenkler Sunuldu

  19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Arnavutköy Kozlar Parkı’nda düzenlenen program ile Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu.

 • Arnavutköy’de Gaziler Günü Kutlandı

  19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Arnavutköy Belediyesi tarafından şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek verildi.

 • Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

  İbrahim Çağlar Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nda 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla tören düzenlendi. Törene Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı katıldı.