Minik Yürekler ARGEM İle Kuran Öğreniyor

Arnavutköy Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi tarafından yaz okulları kapsamında düzenlenen Dini Eğitimler Kursu başladı.

   

Arnavutköy Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen yaz spor okulları bu yılda öğrencilerin yoğun katılımıyla başladı. İlçedeki 9 mahalledeki 9 eğitim merkezinde Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgiler eğitimi gören yaklaşık bin öğrenci, dini eğitimlerin yanı sıra sosyal etkinliklerle de verimli bir yaz tatili geçiriyor.

Amacımız Kuran’ı sevdirmek

Arnavutköy Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi Koordinatörü İbrahim Erdoğan yaz okulu hakkında bilgi verdi. Arnavutköy Belediyesi tarafından başlatılan yaz okulunun yaklaşık 5 hafta süreceğini söyleyen Erdoğan: “Bu programdaki amacımız, öğrencilerimize temel dini bilgilerin yanı sıra Kuran’ı Kerim eğitimini sevdirerek onları Kuran’a ve güzel dinimiz İslam’a sempati duyarak öğretmek. Yaklaşık bin öğrencimizle derslerimiz 26 Haziran Salı günü başladı. Arnavutköy’ün çeşitli mahallelerindeki 9 şubemizde öğrencilerimize kapılarımızı açtık. Uzman eğitmen kadromuzla, sosyal etkinliklerimizle, gezi programlarımızla, pikniklerimizle çocuklarımızın davranışlarını geliştirecek hediyelerimizle öğrencilerimize Kuran’ı Kerim’i sevdirerek öğretmeyi amaçladığımız bir program. Bu program için yola çıkarken belediye başkanımız Haşim Baltacı’nın öğrencilerimize her şeyden önce Kuran’ı sevdirme amacıyla bize bu programı hazırlattı. Biz de belediye başkanımızın gösterdiği istikamette çocuklarımıza hizmet etme gayesinde yaz Kuran kursumuzu başlattık” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi : 27.06.2018

Haberler

 • Başkan Baltacı Yeni Kaymakamı Ziyaret Etti

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, yeni atanan Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş’ı makamında ziyaret etti.

 • 280 Öğrenci Arnavutköy’de Ağırlandı

  İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Ağrı, Tunceli, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Diyarbakır ve Batman’dan gelen 280 öğrenci Arnavutköy’de ağırlandı.

 • Gaziler Günü’nde Çelenkler Sunuldu

  19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Arnavutköy Kozlar Parkı’nda düzenlenen program ile Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu.

 • Arnavutköy’de Gaziler Günü Kutlandı

  19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Arnavutköy Belediyesi tarafından şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek verildi.

 • Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

  İbrahim Çağlar Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nda 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla tören düzenlendi. Törene Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı katıldı.