Metro İhalesinde Sona Gelindi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Arnavutköylü vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Uysal, yıl sonuna kadar metro ihalesi tamamlanacak dedi.

   

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı Arnavutköy’de esnaf ziyaretinde bulundu. İlçeyi gezen İBB Başkanı Uysal ve Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Arnavutköy’de ilk durağı Cumhuriyet Meydanı olan İBB Başkanı Mevlüt Uysal’ı, yoğun bir kalabalık karşıladı. Beraberindeki heyetle Arnavutköy’e çıkarma yapan Başkan Uysal, Arnavutköy’ün ulaşım sorununun metro hatları ile tamamen çözüleceğini söyledi. Başkan Uysal; Arnavutköy’e Vezneciler Metro hattı ve Halkalı Metro hattı olmak üzere 2 hat yapılacağını ve bu hatların ihalesinin yıl sonuna kadar tamamlanacağını belirtti. Metro hatları tamamlanana kadar Arnavutköy’e hizmet eden otobüs hatlarında iyileştirme yapılacağı vurgulayan Başkan Uysal; şuan İETT 375 yeni otobüs aldı. Bu otobüslerimiz ulaşımda sorun yaşadığımız içlerimize hizmet vereceğini değindi.

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ise Arnavutköy Belediyemizin yaptığı hizmetlerin yanı sıra Büyükşehir Belediyemizin de Arnavutköy’e çok büyük hizmetleri var. Yakın zamanda tamamlanan çevre yolu, katlı otopark ve meydan düzenleme çalışması ile şehir parkları bunlardan sadece birkaçı diye konuştu.

Arnavutköy Merkezden vatandaşları selamlayarak ayrılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı; Taşoluk, Karlıbayır ve Sazlıbosna Mahallelerinde esnaf ziyaretinde bulundu. Hadımköy TOKİ bölgesine geçen Başkan Uysal’ ı burada vatandaşlar karşıladı. Vatandaşlarla ile bol bol fotoğraf çektiren Başkan Uysal, vatandaşları sorun ve istekleri de yakında dinleyerek, çözüm yolunda adımlar atılacağı söyledi.

Güncelleme Tarihi : 21.06.2018

Haberler

 • Başkan Baltacı Yeni Kaymakamı Ziyaret Etti

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, yeni atanan Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş’ı makamında ziyaret etti.

 • 280 Öğrenci Arnavutköy’de Ağırlandı

  İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Ağrı, Tunceli, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Diyarbakır ve Batman’dan gelen 280 öğrenci Arnavutköy’de ağırlandı.

 • Gaziler Günü’nde Çelenkler Sunuldu

  19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Arnavutköy Kozlar Parkı’nda düzenlenen program ile Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu.

 • Arnavutköy’de Gaziler Günü Kutlandı

  19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Arnavutköy Belediyesi tarafından şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek verildi.

 • Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

  İbrahim Çağlar Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nda 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla tören düzenlendi. Törene Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı katıldı.