Şehit Yakınları ve Gaziler İftarda Buluştu

Arnavutköy Belediyesi, şehit yakınları ve gaziler için iftar programı düzenledi. Programa, Arnavutköy İlçe Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu ve Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı katıldı.

   

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte, Arnavutköy Belediyesi tarafından ilçede çeşitli iftar programları gerçekleştiriliyor. Bu mübarek ayda şehit yakınları ve gaziler de unutulmadı. Arnavutköy İlçe Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu ve Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın da katıldığı iftar programında şehitler için dua edildi.

‘Ben’ olmaktan uzaklaşıp ‘biz’ olmalıyız

Ramazan ayının aynı zamanda öz benliğimizle muhasebe içerisinde olduğumuz bir ay olduğunu söyleyen Arnavutköy İlçe Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu: “Ramazan rahmet, bereket ve mağfiretin dışında aynı zamanda birde kendi öz benliğimizle muhasebe içerisinde olma, hatalarımızla yüz yüze gelme, onlardan arınma için de bir fırsat ayıdır. Bunları hep birlikte değerlendirdiğimizde ‘ben’ olmaktan uzaklaşıp ‘biz’ olmaya doğru daha güzel, daha anlamlı adımlarla yaklaşmalıyız” ifadelerini kullandı.

“Bayrağımızın gölgesinde rızkımızı paylaşmanın güzelliğini yaşıyoruz”

İftar programında konuşma yapan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “Bu güzel bayrağımızın gölgesinde yan yana gelmenin, bir arada olmanın, sofralardaki nimetlerin yanında kalbimizdeki sevgiyi, muhabbeti paylaşmanın, rızkımızı paylaşmanın güzelliğini yaşıyoruz” dedi. Ramazan ayında kalpteki muhabbetin arttığını birlik ruhunun pekiştiğini belirten Başkan Baltacı: “Ülkemizin böyle bir birlik ruhu içerisinde her türlü zorluğun üstesinden gelecek bir azim ve kararlılığı var. O yüzdendir ki bütün düşman gözleri bu birlik ruhunu ortadan kaldırmaya yönelik çalışıyor. İşte onun için her türlü mülahazadan uzak, kalben birbirini seven, birbiriyle ülfet içerisinde olan aynı inancı, aynı milli ve manevi değerleri paylaşan insanlar olarak ülkemizin gelecek yarınlarında birlik ve beraberlik içerisinde yolumuza devam etmeliyiz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi : 05.06.2018

Haberler