Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Arnavutköy’de

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Arnavutköy’e gelerek; gün boyu birçok sivil toplum kuruluşuna, fabrikaya ve esnaflara ziyaretler düzenledi.

   

Arnavutköy’ü ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un ilk durağı Arnavutköy'deki bir tekstil fabrikası oldu. Çakıroğlu Group'a ait fabrikada işçiler ile sohbet eden Bakan Kurtulmuş, dikiş makinesinin başına geçerek ceket dikti ve ütü yaptı. Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın da eşlik ettiği geziler gün boyu devam etti.

Bakan Kurtulmuş, fabrikanın ardından ilçedeki sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. Bu ziyaretleri sırasında yaptığı konuşmalarda Türkiye’nin bulunduğu coğrafyada karanlık odakların Türk’ü, Kürt’ü, Arap’ı, Acem’i ve diğer etnik kimlikleri birbirinden ayırmaya çalıştıklarını vurgulayan Bakan Kurtulmuş: “Sınırlarını böldükleri insanların şimdi gönüllerini bölmek istiyorlar. Türk'ü Kürt'ü Arap'ı ve diğerlerini birbirine düşman etmeye çalışıyorlar. Suriye'deki oyunun adı da budur, Irak'taki oyunun adı da budur, Türkiye'deki terör meselesinin arkasındaki de budur, FETÖ meselesinin gerçeği de budur. Bu elin gâvuru Türk'ü sevmiyor da Kürt'ü seviyor değildir. İnan ki Türk'ü de Kürt'ü de Arapları da diğer hakları da günahı kadar sevmez. Çünkü bunlar asil Kürt milletinin, Selahattin Eyyubi'nin torunları olan bu milletin nasıl gerçekten mübarek ve dinine bağlı bir millet olduğunu bilirler. İstiklal harbinden bilirler, Çanakkale'den bilirler, Doğu Anadolu'yu Güneydoğu Anadolu'yu işgal etmeye kalktıkları zamanlardan bilirler, Ermeniler üzerinden oyun oynamaya kalktıkları zaman bu toprakların Kürtlerinin oyunu nasıl bozduğunu bilirler. Şimdi istiyorlar ki Türkler Kürtler birbirinden ayrı kalsın. Hiç öyle olmayacak Allah'ın izniyle Sizlerin de gayretleriyle ve iyi niyetiyle hepimiz bu ülkenin eşit ve özgür yurttaşları olacağız.”

Arnavutköy Belediyesi Yeni Yönetim Merkezi’ni de ziyaret eden Bakan Kurtulmuş, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ile birlikte ilk önce Kastamonulular Derneği tarafından düzenlenen iftar programına daha sonra Ordular Derneği tarafından düzenlene iftar programına katıldı.

Ordulular Derneği tarafından düzenlene iftar programında hemşerileri ile bir araya gelen Bakan Kurtulmuş, hemşerileri sohbet ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Daha güçlü, ekonomik olarak daha kalkınmış bir Türkiye, kazandığını halkıyla daha adil bir şekilde bölüşen Türkiye, dünyada sözüne daha itibar edilir bir Türkiye için önümüzde bir fırsat olduğunu belirten Bakan Kurtulmuş: “Bu anlamda 24 Haziran seçimleri sadece kimi milletvekili seçeceğimiz seçimi değildir, sadece kimi cumhurbaşkanı seçeceğimiz seçimi değildir. Türkiye tam manasıyla bir bağımsızlık mücadelesi verirken, bir istikbal mücadelesi verirken, bu istikamette daha güçlü bir şekilde yoluna devam etsin diyedir” şeklinde konuştu.

Bakan Numan Kurtulmuş, iftar programında sonra Arnavutköy Taşoluk Camii’nde teravih namazı kıldı, namaz sonrasında vatandaşlarla sohbet etti.

Güncelleme Tarihi : 31.05.2018

Haberler