İftar Sofrası İle Gönüller Bir Oldu

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı Kastamonular Derneği ve İSİAD Derneği’nin düzenlediği iftar programına katıldı.

   

Arnavutköy Belediyesi tarafından düzenlenen sokak iftarlarının yanı sıra il dernekleri ve iş adamları derneklerinin gerçekleştirdiği iftar programları, vatandaşların yoğun katılımıyla devam ediyor. Sokak iftarları ve dernek iftarlarında vatandaşlar ile bir araya gelen Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, vatandaşlar beraber iftar yapıyor.

“Özgür ve Hürriyet İçerisindeyiz”

Kastamonular Dernek iftarında konuşan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı Ramazan ayının bereketini hep birlikte yaşıyoruz. Belediyemiz tarafından düzenlenen sokak iftarları, derneklerimiz tarafından düzenlen iftarlar derken Ramazan ayının ilk haftasını idrak etmiş durumdayız. Bu akşam farklı noktalarda belediyemizin den iftarları var. Derneklerimiz de iftarları var. Bizleri de düşünerek, sofralarınıza davet ettiniz. Bir olmayı, beraber olmayı, aynı çatı altında olmayı uygun gördünüz diye konuştu. Ramazan ayında özgür ve hürriyet içerisinde ülkemizin bütün noktalarında bu ibadetin yerine getirildiğini belirten Başkan Baltacı: “Ramazan ayında özgürce bu nimetlerden yararlanamayan; baskı altında, eziyet altında, tahakküm altında ve zulüm altında olan insanlarımız da var. Allah onlara da bir an önce kurtuluşunu nasip etsin. Bizlere de daha nice güzel günleri görmeyi Allah nasip etsin” dedi.

İstanbul’un yarını dediğimiz ilçemiz, büyük bir değişim ve gelişim göstermektedir”

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı Kastamonular iftar programından sonra İSİAD tarafından düzenlen iftar programına geçti. İSİAD programında konuşma yapan Başkan Baltacı Arnavutköy’ün sanayi kenti olduğunu, çok ciddi anlamda sanayici ve iş adamlarının olduğunu belirterek,  iş adamlarının ilçenin ve İstanbul’un gelişmesinde çok büyük katkılarının olduğunu söyledi.

Başkan Baltacı: “İstanbul’un yarını dediğimiz ilçemiz, büyük bir değişim ve gelişim göstermektedir. Bu gelişme sadece devletimizin, belediyemizin ya da kamu yatırımları ile olması mümkün değil. Ülkemizin gelişmesinde iş adamlarımızın bireysel yatırımları da ciddi bir kalkınma sağlıyor.

Uzun zamanadır Arnavutköy de yaşıyoruz. Geçmişte Arnavutköy’ün emlaki değeri ile bugün ki Arnavutköy’ün emlaki değeri bir değil. Bu da elbette ki mülk sahibinin kazanımı. Bu kazanım aynı zamanda devletimizin kazanımı. Ülkenin gelişmesine katkı sunan bu değer kendi başına olmuyor. Devletimizin büyükşehir belediyelerimizin, belediyelerimiz ile iş adamlarımızın yatırımları yan yana geldiğinde çok güçlü enerji ve sinerji oluşturuyor ve ülkenin çok daha güçlü olmasını sağlıyor” diye konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi : 22.05.2018

Haberler