En Güzel Kuzu Yarışması, Güne Damga Vurdu

Her yıl Arnavutköy’ün farklı bir mahallesinde kutlanan 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü ve Toprak Bayramı bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Çiftçiler Günü etkinliğinde düzenlenen kuzu yarışması ise vatandaşlar tarafından beğeni ile izlendi.

   

Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonunun kuruluş günü olan 14 Mayıs sadece Türkiye’de değil bu kuruma üye olan bütün ülkelerde Dünya Çiftçiler Günü ve Toprak Bayramı olarak kutlanıyor. Bu yıl Arnavutköy’de 8.si düzenlenen Çiftçiler Günü, Manisa’da yürekleri burkan ve 301 madencimiz şehit olması ile sonuçlanan kaza sonucu, vefat edenler için Kuranı Kerim tilaveti okunmasıyla başladı.

Son sistem tarım araçlarının sergilendiği etkinlikte en güzel kuzu ve av köpeği yarışması, folklor gösterileri, halat çekme yarışması ve müzik dinletileri büyük beğeni topladı.

“Tarımla Uğraşan Vatandaşlarımız İle Bir Aradayız”

Yassıören Mahallesinde düzenlenen programda konuşma yapan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “ Bugün İstanbul’un en güzel mahallelerinden biri olan Yassıören Mahallemizdeyiz. Coğrafyasıyla, iklimiyle, insanı ilişkileriyle sıcak bir ortamın olduğu bu güzel mahallemizde, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü ve Toprak bayramımızı kutluyoruz. Ziraat Odası başkanımızın da ifade etiği gibi her yıl farklı bir mahallemizde Çiftçiler Bayramımızı kutluyoruz. Maksat bu güzel günde tarımla uğraşan kardeşlerimizle bir araya gelmek. Yoksa ilçemizde tarım olması gerektiği gibi en iyi şekilde devam ediyor. Ama bunun birde anlamlı hale gelmesi, tarım ve hayvancılık uğraşan vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi amacıyla farklı mahallerimizde gerçekleştiriyoruz” dedi.

Yaşayan Bir Meydan

Yassıören Mahalle Meydanının yeniden inşa edildiğini belirten Başkan Baltacı: “ Biz belediye olarak bütün mahallerimize, özellikle eski köy kimliği taşıyan mahallelerimize, alanlarının imkân verdiği ölçüde düzenliyoruz. İstiyoruz ki düzenlediğimiz mahalle meydanlarında vatandaşlarımız, bütün etkinliklerini burada yapsın. Vatandaşlarımız; asker eğlencelerini, düğün ve kına gecelerini bu meydanlarımızda yapsınlar. Yassıören Mahalle Meydanımızda bunlardan biri vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Yaşayan bir meydan olsun” diye konuştu.


 

Güncelleme Tarihi : 16.05.2018

Haberler