Başkan Baltacı, Muhtarlar İle Bir Araya Geldi

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, mahalle muhtarlar ile bir araya geldi. Başkan Baltacı, muhtarlara ilçede devam eden yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Geleneksel hale getirilen muhtarlar toplantısı Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın ev sahipliğinde Arnavutköy Yeni Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Arnavutköy Belediyesi Yeni Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.  Toplantıda tamamlanmış ve yapımına devam edilen projeler ile ilgili bilgiler verildi. Toplantıda, mahalle muhtarlarının istek ve sorunları Başkan Baltacı tarafından dinlenildi ve çözüm yolları konuşuldu.

Sağlıktan spora, altyapıdan imar planlarına ve vatandaşların en çok merak ettiği yeni projelere kadar birçok konudaki düşüncülerini muhtarlarla paylaşan Başkan Baltacı, ulaşımda ilçe içi ve ilçe dışı ulaşımda yeniliklerin olduğunu, Arnavutköy’e ve Hadımköy’e iki şer adet okullun yapılacağını, imar planlarında yenilikler olacağı gibi birçok konuya aydınlık getirdi.

Ortadoğu’nun Çıbanı israil

Filistin’ de yaşanan insanlık dışı olaylara değinen Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “Yıllarca kangren olmuş Filistin sorunu, ABD’nin büyükelçiliğini Müslümanların ve diğer inanç guruplarının ortak olarak kullandıkları Kudüs’e taşımasıyla, Ortadoğu’da çıban gibi çıkan, israil devleti tarafından yeniden baş göstermiştir. 3-4 aydır süren büyükelçilik taşıma olayı sonucu Filistinli Müslümanların evlerinden, yurtlarından olmasına sebebiyet vermiş ve buralara Yahudiler yerleşmişti. Bu süreç boyunca Filistinli Müslümanlar yerlerini alabilmek için büyük bir mücadeleye girmiş ve ciddi çatışmalar yaşanıyordu. Artık olayları çok daha büyüten, orantısız güç kullanan israil, bugün sabah itibari ile 59 Filistinli Müslümanı şehit etti. Bu olay hepimizi yaraladı. Hükümetimiz de üç günlük yas ilan etti” ifadelerini kullandı.

Ulaşımda Ücretsiz Dönem

Başkan Baltacı ulaşımda yeni düzenlemenin olduğunu belirterek: “ Mevcut hatlarımızda artırıma gittik. İlçe içi ve ilçe dışı güzergahlarımızda sefer sayısını artırdık. Eminönü ve Mecidiyeköy hatlarına çalışan otobüslerin kalkış aralığını 15 dakika gibi kısa bir süreye çektik. İETT ile görüşmelerimiz sonucu uzak mahallerimizden merkezde bulunan son durağımıza yapılan ring seferlerinde ilk akbil basımında ücret alınmaması kararı alındı. Bu uygulama yakın zamanda İETT tarafından faaliyete geçirilecek. Hadımköy ve Beylikdüzü tarafına yapılan seferlerimizde için görüşmeler yapıldı. Yakın zamanda da bu güzergâh için de sorunlarımız kalmayacak” diye konuştu.

Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Yapılacak

Sağlıkla ilgi yapılan yatırımlardan bahseden Başkan Baltacı: “Yakın zamanda Tayakadın Mahallemizde sağlık ocağımızı açtık. Şu an ilçemizde bazı mahallerimiz için yer tahsisi yaptık. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık ocakları yapılacak. Yine İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilçemize, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ile Toplum Ruh Sağlığı Merkezi yapılacak” şeklinde konuştu.

Okulların Temeli Yakında Atılacak

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Arnavutköy Devlet Hastanesi arkasına, Hicret Mahallesi ile Hadımköy bölgesine iki adet okulun yapılacağı müjdesini de muhtarlara verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi : 16.05.2018

Haberler