Bilim Kültür ve Sanat Günleri’nin 4’üncüsü Düzenlendi

Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen, Bilim Kültür ve Sanat Günleri’nin 4’üncüsü düzenlendi.

   

Arnavutköy Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ katıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan etkinlikte öğrenciler işaret dili ile ilahi söyledi. Çeşitli gösterilerin yapıldığı etkinliğe yoğun katılım sağlandı. Eğitim alanında proje oluşturan öğretmenlere de plaket takdim edildi

“Ailelerinin de ne kadar fedakarlık yaptıklarını biliyoruz”

Etkinlikte konuşma yapan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “Bu sene 4’üncüsünü gerçekleştirdiğimiz bilim sanat günleri ilçemize ve ilçemizde eğitim gören öğrenci kardeşlerimize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi. Böyle bir tema üzerinden inkişaf edilmesinin memnuniyet verici olduğunu belirten Başkan Haşim Baltacı: “Bugün bu salonda okullarımızın yıl içerisinde yapmış oldukları bilimsel çalışmalar sergileniyor. Öğretmenlerin olduğu kadar ailelerinin de ne kadar fedakârlık yaptıklarını biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Eğitim projeleri yolda

Arnavutköy Belediyesi’nin ilçe içerisinde yapmış olduğu eğitim çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Haşim Baltacı, Arnavutköy Merkez bölgesinde okul ihtiyacının önemli ölçüde hissedildiğini vurgulayarak: “Merkez mahallesine inşa edilecek 32 derslik okulumuzun yapımına önümüzdeki aylarda başlanacak. Hicret mahallemizde de eksikliği bulunan ilköğretim okulunun yapımına birkaç ay içinde başlanacağı konusunda sizleri bilgilendirmek isterim. Ayrıca öğretmen evinin yapımı hususunda da bu ayki belediye meclisimizde protokol yetkisi aldık. İnşallah önümüzdeki aylarda da öğretmen evinin yapımına başlayacağız” şeklinde konuştu.

Arnavutköy’e Bilim Merkezi yapılıyor

Yeni Yönetim Merkezi içine yapılacak planetaryum hakkında bilgi veren Başkan Baltacı: “Bölge için çok önemli bir tesisin haberini vermek istiyorum; yeni belediye binamızın külliyesi içinde bulunan, yaklaşık 6 bin metre kare alana sahip binamızı planetaryum, şehir kütüphanesi, müze ve bilim stantlarının bulunduğu, bir ‘Bilim Merkezi’ haline dönüştürüyoruz. Bu merkezi Arnavutköy’e kazandırmanın heyecanı içindeyiz” şeklinde konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi : 14.05.2018

Haberler