Sanat Akademisi’nde Mezuniyet Çoşkusu

Bu sene 3’üncüsü düzenlenen Arnavutköy Belediyesi Sanat Akademisi mezuniyet töreni büyük bir coşkuyla kutlandı. Programda sahnelenen opera gösterisi ile Arnavutköy’de bir ilke imza atıldı.

   

Arnavutköy Belediyesi Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda bu yıl 3’üncüsü düzenlenen mezuniyet törenine Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ ve AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Candaroğlu katıldı. Yıl boyunca programlanan etkinlikler ‘Arnavutköy Belediyesi Sanat Akademisi 3’üncü Mezuniyet Töreni ’ adlı bir gösteriyle davetlilere, öğrencilere ve velilere sergilendi. Yoğun katılımın sağlandığı programda hünerlerini sergileyen mezunlar, izleyicilere eğlenceli dakikalar yaşattı. Program kapsamında; Sanat Akademisi Halk Oyunları Ekibi, Sanat Akademisi Bağlama Grubu, Sanat Akademisi Orkestrası, Sanat Akademisi Doğaçlama Grubu ve Sanat Akademisi opera öğrencilerinin gösterileri sahnelendi. Programda Sanat Akademisi’nde eğitim alan Ebru Sanatı kursu, Ahşap Yakma kursu ve Resim kursu öğrencilerinin eserleri sergilendi. Başkan Haşim Baltacı, öğrencilerin sergilenen eserlerini inceleyerek eserler hakkında bilgi aldı.

“500 evladımız 150’nin üzerinde eser üretti”

Arnavutköy Belediyesi Sanat Akademisi hakkında konuşan Belediye Başkanı Haşim Baltacı, gençlerin kendilerini gururlandırdıklarını söyledi. Eserlerden dolayı memnuniyetlerini dile getiren Başkan Baltacı: “Yıl boyunca yapmış oldukları çalışmalarla yaklaşık 500 evladımız 150’nin üzerinde eser üretti. Bugün burada sergiledikleri çok başarılı çalışmalarla kendi dünyalarını bize çok iyi anlatıyorlar. İçlerinde konservatuvara hazırlananlar var, gelecekte sanatçı olarak yaşamını devam ettirmek isteyen kardeşlerimiz var. Yapılan bu çalışmalar o nedenle çok değerli. İçerisine kendi duygularını da yansıtarak ortaya koydukları bu eserler bizi gururlandırdı” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin toplumda sağlıklı birer birey olarak yetişmeleri hedefleniyor

Arnavutköy Belediyesi Sanat Akademisi; Vadipark içerisinde yer alan gençlik merkezinde ilçe genelinde eğitsel, kültürel ve sanatsal faaliyetler yürüterek, öğrencilere sanat dallarında eğitimler, aktiviteler, güzel sanatlar ve konservatuvara hazırlık kurslarıyla hizmet vererek; öğrencilerin toplumda sağlıklı birer birey olarak yetişmelerini hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda; Tiyatro, Gitar, Keman, Kemençe, Ney, Piyano, Klarnet, Temel Fotoğrafçılık, Drama, Şan, Ahşap Yakma, T.V Dizi Reklam Senaryo Yazarlığı, Bağlama, Resim, Halk Oyunları, Güzel Sanatlara Hazırlık, Ebru Sanatı ve Konservatuara Hazırlık Kursları eğitim programı uyguluyor.

Öğrencilere sertifikaları verildi

Program kapsamında; Tiyatro, Gitar, Keman, Kemençe, Ney, Piyano, Klarnet, Temel Fotoğrafçılık, Drama, Şan, Ahşap Yakma, T.V Dizi Reklam Senaryo Yazarlığı, Bağlama, Resim, Halk Oyunları, Güzel Sanatlara Hazırlık, Ebru Sanatı ve Konservatuara Hazırlık Kursları’nda eğitim gören öğrencilere; Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ ve AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Candaroğlu tarafından yıl boyunca gördükleri eğitimlerin bir başarı nişanesi olarak sertifika verildi.

 

Güncelleme Tarihi : 14.05.2018

Haberler