5 Bin Çocuk ‘Amin’ Dedi

Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu sene 2’ncisini düzenlediği Okul-Cami buluşması, Taşoluk Yeşil Camii’nde gerçekleşti. Düzenlenen programa Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı da katıldı.

   

Çocuklara cami alışkanlığı kazandırmak için gerçekleştirilen programa Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ ve Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı Katıldı. 5 bin öğrencinin katıldığı program Kuran’ı Kerim tilavetiyle başladı. İlahi, dua ve salavatların getirildiği programda çocuklar manevi olarak kendilerini geliştirdi.

“Kamil insan olmak için gayret sarf etmeliyiz”

Okul-Cami buluşmalarının güzel bir düşünce olduğunu belirten Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, öğrencilerin ailelerinden aldığı terbiyeyi pratiğe dönüştürme konusunda göstermiş oldukları çabalardan dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Topluma bir şeyler katan insan yetiştirmenin önemine dikkat çeken Başkan Baltacı, hem maddi ilimlerle hem de manevi ilimlerle, kamil insan olmak için gayret sarf etmenin önemli olduğunu söyledi.

“5 bin öğrenci camide muazzam bir tablo oluşturdu”

Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ, Okul-Camii etkileşimi kapsamında Taşoluk Yeşil Camii’nde gerçekleşen öğrenci inkişaf buluşmasının muhteşem olduğunu belirterek: “5 bin öğrenci camide muazzam bir tablo oluşturdu. Günahsız yürekler, cıvıl cıvıl öğrencilerle camimiz gerçek anlamda çocuklara doydu. İnkişaf tüm hızıyla devam ediyor” ifadelerini kullandı.

‘Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu!’

Okul-Cami buluşmalarının bu sene 2’ncisinin düzenlendiğini ifade eden Taşoluk Yeşil Cami İmamı İsrafil Kiracı, 5 bin öğrencinin programa katıldığını söyledi. Okul- Cami buluşmalarının hayati öneme sahip olduğunu vurgulayan İsrafil Kiracı: “Rabbimiz Kuran’ı Kerim, Zümer suresi, 9’uncu ayetinde ‘Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu!’ diye buyuruyor. Dolayısıyla bilinçli bir nesil, eğitimli bir nesil, kaliteli bir nesil; vatanına, milletine, devletine, İslam’a ve bütün insanlığa faydalı bir nesil yetiştirmek için okullarla camilerin böyle iç içe bu faaliyetleri sürdürmeleri gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi : 15.05.2018

Haberler