Arnavutköy’de 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

Arnavutköy Bolluca Stadı’nda gerçekleştirilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında gösterilerini sergileyen öğrenciler, velilerden ve öğretmenlerinden alkış aldı.

   

Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve Garnizon Komutanı Hava Savunma Kıdemli Albay Nurettin Saral’ın katıldığı kutlamalar saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Bu yıl 98’incisi kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na yoğun katılım sağlandı. Etkinlikler kapsamında çocuklar duygularının en ince tercümesi olan şiirlerini okudu. Öğrencilerin hazırladığı halk oyunları ve gösteriler katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi. Ayrıca Arnavutköy Belediyesi Sanat Akademisi Halk Oyunları ekibi gösterilerini sergiledi.

İstanbul Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında “Çocukların Rüyası” adlı resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüller verildi.

Resim yarışmasında; Özel Arnavutköy Mavigün Koleji’ den Nisa Melek Balbinar birinci, İBB Yıldırım Beyazıt İlkokulu’ndan Büşra Yüzgüleç ikinci ve Cemal Reşit Rey İlkokulu’ndan Fatma Eslem Koçyiğit üçüncü oldu.

Şiir yarışmasında; Şehit Er Tuncay Türken Ortaokulu’ndan Emircan Arslan birinci, Özel Arnavutköy Mavigün Koleji’nden Elif Korkusuz ikinci ve Köroğlu Ortaokulu’ndan Börte Sonlu üçüncü oldu.

Kompozisyon yarışmasında; Anafartalar Ortaokulu’ndan Hasan Berat Keskün birinci, Şehit Er Tuncay Türker Ortaokulu’ndan İkranur Eren ikinci ve Köroğlu Ortaokulu’ndan Fundanur Akgül üçüncü oldu.

Öğrenciler ödüllerini İlçe Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Hava Savunma Kıdemli Albay Nurettin Saral ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ’dan aldı.

Güncelleme Tarihi : 25.04.2018

Haberler