Yeni Şehrin, Yeni Sarayı

Arnavutköy Belediyesi tarafından yaptırılan nikah sarayı evlenecek çiftlerin hizmetine açıldı.

    

Artan nüfus, her gün gelişin ilçe ve vatandaşlara daha iyi hizmet verebilme adına yetersiz kalan belediye hizmet binaları, dev bir proje ile bir araya getirildi. Türkiye de bir ilk olan Arnavutköy Yönetim ve Yaşam Merkezi, Hükûmet Konağı tamamlandığında dev bir kompleks haline dönüşecek.

Nikah Sarayı Hizmette

Türkiye’nin sayılı projelerine imza atan Arnavutköy Belediyesi, ilçeye hizmet verecek ‘Yönetim Merkezi’ ni tamamlayarak, nikah sarayını da kullanıma açtı. Daha önce Arnavutköy Belediyesi Bolluca Ek Hizmet Binası içerisinde kıyılan nikahlar, artık yeni nikah sarayında kıyılacak. Arnavutköy Yönetim ve Yaşam Merkezi içerisinde yer alan nikah sarayı, modern mimariye uygun şekilde inşa edildi. Gelin damat odası, özel şekilde hazırlanmış yürüyüş yolları, fotoğraf çekim alanları ve çiftlere özel giriş kapılarıyla yeni nesil nikah sarayı, evlenecek çiftlerin hizmetinde olacak.

2017 yılında 2 bin 200 çiftin başvurusunu alan Arnavutköy Belediyesi Evlendirme Bürosu, gelen çiftlere evlilik üzerine de bilgilendirmelerde bulundu. Çiftlerin yeni bir yaşama kapılarını açtığını belirten evlendirme bürosu personelleri, yaptığımız her işte insanların mutluğu ve memnuniyetini düşünüyoruz. Nikah öncesi gelen çiftlerimize gerekli evrakları tam getirmeleri konusunda yardımcı oluyoruz. Bugüne kadar binlerce nikah kıymanın verdiği tecrübeyle de çiftlerimize evlilik üzerine kısa bilgilendirmeler yapıyoruz dediler.

Güncelleme Tarihi : 01.02.2018

Haberler

 • Yaşlılar İçin Moral Günü Düzenlendi

  Arnavutköy belediyesi hizmet verdiği yaşlı vatandaşları unutmayarak, moral günü düzenledi. Yaşlılar Haftası nedeniyle düzenlenen etkinliğe Arnavutköy Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Kemal Aygenli de katıldı.

 • Öğrenciler, Down Sendromlu Çocuklarla Pizza Yaptı

  Şehit Demet Sezen Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Arnavutköy Belediyesi Yaşlı ve Engelli Merkezi’nde eğitim alan Down Sendromlu öğrencilere pizza yapmayı öğretti.

 • Şehit Mezarlarına Karanfiller Bırakıldı

  18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Deniz Zaferi’nin 103. yıldönümü nedeniyle; Hadımköy Şehitliği’ne Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından çelenk sunuldu.

 • 103. Yıldönümünde Duygusal Anlar Yaşandı

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Deniz Zaferi’nin 103. yıldönümünde düzenlenen programa katıldı.

 • Minik Öğrenciler Kütüphaneyle Tanıştı

  Minik öğrenciler, Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Arnavutköy Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezi içerisinde bulunan kütüphaneyi ziyaret etti.