Zabıta Teşkilatı 191 Yaşında

Zabıta Teşkilatının 191’inci kuruluş yıldönümü, Arnavutköy Belediyesi’nin zabıtalara yönelik düzenlediği tekne turuyla kutlandı.

 

Zabıtaların katıldığı programda aniden ortaya çıkan seyyar satıcılar renkli görüntüler oluştururken, bu kez seyyar satıcılar ikram etti, zabıtalar yedi. Arnavutköy Belediyesi, Zabıta Teşkilatının 191’inci kuruluş yıldönümünde zabıtaları unutmadı. Program kapsamında ilçede görev yapan zabıta personeli ve aileleri için boğaz turu düzenlendi. Zabıtalar aileleriyle birlikte boğazın eşsiz güzelliklerini yakından görerek, keyifli anlar yaşadı. Arnavutköy Belediye Başkanı  Haşim Baltacı’nın da katıldığı programın sürpriz konukları ise zabıtaların sıklıkla karşılaştıkları seyyar satıcılar oldu. Tekneye ellerinde tezgahlarıyla birlikte gelen seyyar satıcılar zabıtaları şaşkına çevirdi. Başkan Baltacı’nın da ‘Bugün benim korumam altındasınız’ diye telkin ettiği seyyar satıcılar, zabıtalara satış yaptıkları yiyecekleri ikram etti. Neye uğradıklarını anlamayan zabıtalar ise güler yüzle seyyar satıcıların ikram ettikleri midye, simit, kuruyemiş ve tatlıları yedi.

Başkan Baltacı’dan Zabıtalarla Kutlama

Programa katılan Arnavutköy Belediye Başkanı ediyorum. Zabıta personelimiz tüm belediyelerimizde çok fazla hissedilmeyen ancak en önemli görevi ifa eden birimlerimizden bir tanesi, bir belediyenin görünen yüzü. Vatandaşla ilişkileri organize eden, geniş çalışma alanı olan ehemmiyetli bir birim. Bunun yanında gerek gıda sektöründen diğer ticari alanların tümünde sağlıklı hizmetin sunulmasını disipline eden önemli bir birim" ifadelerini kullandı. “Motivasyon için buna ihtiyacımız vardı"5 yıldır zabıta memuru olarak görev yapan Coşkun Uzundurukan, "Zabıta için çok güzel bir etkinlik, motivasyon bakımından buna ihtiyacımız vardı. Bunu düzenleyen başta başkanımız olmak üzere tüm belediye ekibine teşekkür ediyorum. Gerçekten hem arkadaşlarımız için hem de bizim için ailelerimizle birlikte olmak çok ayrıcalıklı oldu" dedi. “İlk defa boğaz turuna katılıyorum “İlk defa boğaz turuna katılan zabıta memuru Sevgi İçyar, "Mutluyuz ailelerle tanışma, kaynaşma fırsatımız oldu. İstanbul’u gezip gördük, bizim için bir değişiklik oldu. İstanbul’a ilk geliyorum, boğaz turuna da ilk kez katılıyorum" diye konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi : 01.02.2018

Haberler

 • 50 Yıllık Soruna Çözüm: İmar Barışı

  İmar Barışı ile 13 milyon konutun imar ve iskan sıkıntısı bitiyor. Düzenlemeye kısa sürede büyük ilgi gösteren Arnavutköylüler, başvurularını Arnavutköy Belediyesi’nde gerçekleştiriyor. Mevcut düzenleme sayesinde yaklaşık 50 yıldır devam eden soruna çözüm üretilmesi vatandaşları memnun etti.

 • Bayramlar Bir Arada Olunca Güzel

  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, bayramın 1. günü vatandaşlarla ile bir araya geldi.

 • Arnavutköy’de Mahalle İftarları Sona Erdi

  Arnavutköy Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca gerçekleştirilen geleneksel mahalle iftarları programının bu yıl için sonuncusu gerçekleştirildi.

 • 3 Bin Öğrenci Boğazda İftar Yaptı

  Arnavutköy Belediyesi tarafından, liseden mezun olan öğrencilere iftar programı düzenlendi. Boğaz turu eşliğinde gerçekleştirilen iftar programına 3 bin öğrenci katıldı.

 • Arnavutköy’de Miniklerin Karne Heyecanı

  Arnavutköy Aşık Veysel İlkokulu’nda 2017/2018 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla karne töreni düzenlendi.